Anasayfa Anasayfa 92. Sayımız Çıktı | Editör

92. Sayımız Çıktı | Editör

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

EDİTÖR

    Bugün Ümmet izzeti yaşaması gerekirken zilleti yaşıyor. Her yerde akan kan Müslümanların kanı. İslam Medeniyetinin dünya hâkimiyetinden uzaklaşmasından bu yana, dünyanın her yeri; dinmeyen feryatlar, kan, ölüm, acı, açlık ve sefalet…

    Bu hazin tabloya dikkat çekmek ve her daim olduğu gibi bugün de zulmün, zalimin karşısında olduğumuzu beyan etmek isteriz. “Zulme rıza, zulümdür” düsturuyla hareket eden bizler, Ümmet bu haldeyken ve yeryüzünde bunca zulüm varken; yapılanları görmezden duymazdan gelmeyi, sessizliğe gömülmeyi ar biliriz!

   Hakkın gür sesi olmayı kendisine gaye edinen Furkan Nesli Dergisi, 2018 yılının son ayında hazindir ki evlerdeki yerini “Ümmetimizin Hali ve Yemen” kapak konusuyla alıyor.

     Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yaklaşık 11 aydır haksız bir şekilde Bolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunmasından dolayı bu sayımızda da başyazı bölümümüze, Hocamızın geçmişte yapmış olduğu derslerinden hazırladığımız “Üç Hedefimiz: Yaşamak” başlıklı yazıyı taşıdık.       

     Özelde Yemen’de yaşanan olayları genelde ise Ümmet-i Muhammed’in durumunu ele aldığımız bu sayımızın dünyadaki zulümlerin bitmesi adına bir vesile olmasını ve 2019 yılının zulümlerin, savaşların, gözyaşlarının son bulduğu; huzur, barış, kardeşlik dolu bir yıl olmasını Rabbimizden diliyoruz.

 

Furkan Nesli

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Danca Tevhid Broşürü

EY TEVHİDİ HAYKIRAN MÜSLÜMANLAR! Siz dünyanın en eski davasının bugünkü temsilcilerisiniz,…