Anasayfa Anasayfa 93. Sayımız Çıktı

93. Sayımız Çıktı

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

EDİTÖR

Furkan Nesli Dergisi olarak Ocak ayı kapağımızda son zamanların en çok konuşulan ve merak edilen konularından biri olan İslami faaliyetlerin engellenmesi konusunu ele aldık. “Türkiye’de İslami Faaliyetler Neden Engelleniyor?” sorusuna, tüm meseleleri Kur’an ve sünnet çerçevesinde değerlendirerek cevaplar aradık. 2014 yılından itibaren artarak devam eden engellemelerin ve baskıların topluma dönüşünün nasıl olduğuna, İslami faaliyetlerin engellenme sebeplerine, cemaatlerin bitirilmek istenmesine, cemaatlere alternatif bazı kurumların halka sunulmasına ve bunun toplumun İslami şuur kazanmasında ne derece etkili olacağına değindik.

Özellikle ülkemizde gerçekleşen 15 Temmuz darbe girişimi sonrası cemaatlerin hedef alınmasının ve bu olay bahanesiyle cemaatlerin bitirilmesine yönelik yapılan operasyonların birer proje olduğuna değindiğimiz Güncel Analiz bölümümüz ve dopdolu bir içerikle 2019 yılına bismillah dedik.

Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 1 yıldır haksız bir şekilde Bolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunmasından dolayı bu sayımızda da başyazı bölümümüze, Hocamızın geçmişte yapmış olduğu derslerinden hazırladığımız “Üç Hedefimiz: Anlatmak” başlıklı yazıyı taşıdık.

Furkan Nesli ailesi olarak yayın kurulumuz ve okurlarımız adına Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ve diğer tüm mazlumların bir an evvel özgürlüklerine kavuşmasını temenni ediyor, 22 Ocak tarihinde gerçekleşecek olan mahkemeden siyasete değil adalete dayalı bir sonuç çıkmasını bekliyoruz.

Şubat sayısında Başyazarımızın kendi kaleminden satırlarla sizleri buluşturabilmek duasıyla…

Furkan Nesli


Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

HALİFE’YE MEKTUP| Sayı 93

Halife Ömer bin Abdülaziz, Hasan-ı Basrî Radıyallahu Anh’den, adaletli bir halifenin vasıf…