94. Sayımız Çıktı

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

EDİTÖR

Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde başlayan mahkemesinden siyaset değil adalet beklediğimizi ifade etmiş ve “Şubat sayısında Başyazarımızın kendi kaleminden satırlarla sizleri buluşturabilmek duasıyla…” diyerek haklı bir temennide bulunmuştuk.

Ama maalesef bir kez daha gördük ki adalet yerle yeksan! Ve bir kez daha gördük ki Müslümanlara ve İslami faaliyetlere olan baskı ve engellemeler 90’lı yıllardan kat kat daha fazla! Mahkemenin tahliye kararı vermesiyle serbest bırakılan Alparslan Kuytul Hocaefendi 25 Ocak gecesi evine yapılan baskınla yeniden tutuklandı. Şubat sayımızın sayfalarında Alparslan Hoca ile yaşanan o bir günlük serüveni bulacaksınız.

Son birkaç yılda ülkemiz Müslümanlarının Şubat ayında ittifak ettikleri bir konu var ki o da “28 Şubat Devam Ediyor…”

Birçok vakıf kapatıldı, birçok insan susturuldu. Sadece Kur’an öğrettiği için insanlar mahkemeye verildi, vakıf ve dernekler kapatıldı. İslami faaliyetlere 1997 yılında yapılan engellemeler ile 2016 yılından sonra yapılanlar kıyaslanınca rakamların kat kat arttığını görüyoruz.

Furkan Nesli olarak bizler de yaşanan bu zulümleri, engellemeleri bir kez daha dile getirmek ve “bin yıl sürecek” denilen bu sürecin bir an önce son bulmasına vesile olmak adına 28 Şubat konusunu taşıdık sayfalarımıza.

Yeryüzünde Tevhidin hâkim olması, adaletsizliklerin ve zulümlerin son bulması temennisiyle Şubat sayımızla birlikte siz kıymetli okurlarımıza “Tevhid” konulu ekimizi de sunuyoruz. Rabbim okuyup, yaşayıp, anlatanlardan olmayı nasip eylesin…

Furkan Nesli

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: 28 Şubat Devam Ediyor (Sayı 94)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Nereye Bu Gidiş? -3 | Sayı 101 | Karikatür

Anasayfa …