Anasayfa Anasayfa Adalet Arıyoruz | Sayı 100

Adalet Arıyoruz | Sayı 100

15 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Dünyada ve ülkemizde zulüm ve adaletsizlik giderek artıyor. Muhalif bir duruş sergileyenler haksız yere hapse atılıyor. 30 Ocak Operasyonu sonrasında Bolu F Tipi Cezaevine gönderilen Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebe ve sevenleri yapılan tüm bu haksızlıklara karşı olduklarını ifade etmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla faaliyetler gerçekleştirmeye devam ediyor. İşte Furkan Gönüllülerinin devam eden faaliyetleri;

 • 10 aydır özgürlük adına, “Alparslan Kuytul’a Özgürlük” yazılı atkılar takılarak her gün yapılan yürüyüşler devam ediyor.
 • Her hafta salı günü Alparslan Kuytul Hocaefendi’yi ziyaret etmek için Bolu’ya giden eşi Semra Kuytul Hocahanım’a ve ailesine destek olmak amaçlı Bolu’ya gidilmeye devam ediliyor.
 • Başta Alparslan Kuytul Hocaefendi olmak üzere tüm haksızlığa uğrayanların sesi olmak ve hak­sızlıkları protesto etmek amaçlı her hafta basın açıklaması yapılmaya devam ediliyor.
 • “Okumak Özgürlüktür” diyerek her pazar kitap okuma etkinliğinde bir araya gelerek baskıya ve zulme farkındalık oluşturmaya devam ediliyor.
 • Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ağustos tarihinde gerçekleşecek olan mahkemesine gün­ler kala çeşitli şehirlerde pasif eylemlerle “Adalet Bekleyişi” gerçekleştirilmeye devam ediliyor.

                ADALET VE HÜRRİYET ÇAĞRISI

                Furkan Nesli Dergisi Adana’da, MazlumDer İstanbul Şube Başkanı Ali Öner, Alparslan Kuytul Hoca­efendi’nin avukatı Adem Tural ve Avukat Mehmet Ali Başaran’ın konuk olarak katıldığı panel programı gerçekleştirdi. Programda Türkiye’nin gündeminde olan özellikle haksızlığa uğrayanlar için önemli konular olan “Adalet ve Hürriyet” konuları konuşuldu. Konuşmacılar, “Adaletin Türkiye açısından son günlerdeki durumunu, hürriyetin, ifade özgürlüğünün durumunu” anlattı.

                ‘HOCAM BURADAYIM’

                19 aydır büyük bir hukuksuzlukla Bolu F Tipi Cezaevinde tutulan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin, ailesiyle yaptığı görüşte “çarşamba çay-kahve içme etkinliği için cezaevi önüne geldiğinde iki kısa bir uzun kornaya bas, geldiğini anlayayım” dediğini eşi Semra Kuytul Hocahanım Twitter üzerinden pay­laştı. Hocahanım’ın yaptığı paylaşımlar sonrasında Furkan Gönüllülerinin kornalı destek mesajları gecikmedi ve bulundukları yerlerde iki kısa bir uzun şeklinde kornaya basarak “Hocam Buradayım” mesajı verildi.

                FURKAN GÖNÜLLÜLERİ HAMBURG’TA TEMSİLCİLİK AÇTI

                Furkan Gönüllüleri tarafından Almanya’nın Hamburg şehrinde Gençlik Eğitim ve Sosyal İşler Vakfı temsilcilik açılışı coşkulu bir kalabalıkla salavatlar ve tekbirler eşliğinde gerçekleştirildi. Kur’an-ı Ke­rim tilavetiyle başlayan açılış töreni açılış konuşması ile devam etti. Büyük bir heyecanla devam eden açılış, Alparslan Kuytul Hocaefendi, Ali Alagöz ve diğer tüm mazlumların kurtuluşuna dair yapılan dualarla sona erdi.

                FURKAN GÖNÜLLÜLERİ MANİPÜLASYONLARA KARŞI DÖRT BİR YANDA AYAKTA

                Havuz medyasının servis ettiği “Alparslan Kuytul’a 20 yıl hapis istemi” şeklinde çıkan manipüle haberler karşısında tepkilerini göstermek isteyen Furkan Gönüllüleri, bu­lundukları şehirlerde basın açıklamaları dü­zenledi. Adana İnönü Parkında bir araya gelen kalabalık bir grup, Alparslan Hoca’ya olan des­teklerini iletirken, yandaş ve tetikçi medyayı kınayan açıklamalarda bulundu.

                YARGI ELİYLE HAK GASPI DEVAM EDİYOR

                Savcının tahliyeye itiraz etmesi ile tekrar tutuklanan Alparslan Hocaya verilen telefon hakkına sav­cı itiraz etti ve hakkı bir kez daha gasp edildi. Bolu F Tipi Cezaevi İdaresi tarafından getirilen telefon yasağı, intikal ettiği infaz hakimliğinin onayından geçmedi, haksız yasak, yapılan itirazlar sonucu kal­dırıldı. Ancak susturma operasyonu bir kez daha devreye girdirildi ve hakkı bir kez daha gasp edilerek yasak yeniden yürürlüğe kondu. Semra Kuytul Hocahanım, Alparslan Kuytul Hocanın hakkının gasp edilmesini Twitter üzerinden anlattıktan sonra şöyle bir soru yöneltti: Şimdi memlekette diktatör­lük yok mu? Ailesiyle telefon görüş hakkı süresiz olarak kısıtlanan Alparslan Hocanın iletmek istediği mesajlar, Hocaefendi’nin Twitter hesabından paylaşıldı. Mesajında “Dava adamı sonunu değil görevi­ni düşünendir. Dava adamı her şartta davasının onurunu koruyandır” ifadelerini kullanan Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında hazırlanan yeni iddianame sosyal medyada alay konusu oldu.

                ALPARSLAN HOCANIN SEVENLERİNDEN YENİ FARKINDALIKLAR

                Alparslan Hocanın genç bir seveni Adana İnönü Parkında boş pankart açıp yaklaşık bir buçuk saat hareketsiz bir şekilde bekleyerek topluma mesaj vermek için eylem yaptı. Açtığı boş pankartla ül­kedeki fikir özgürlüğü kısıtlamalarına dikkat çekerek “sözün bittiği yerdeyiz” mesajını verdi. Gencin etrafına toplanan Adanalılar ise eyleme yoğun ilgi göstererek, eylemin amacını öğrenmeye çalıştı. Eyleme ilgi gösteren vatandaşlara açıklama yapan gönüllü, ülkede yaşanan hukuksuzlukları, ce­zaevlerinde yatan masum bebek ve insanları, hiçbir suçu bulunmayan, toplumun ıslahı için gece gündüz çalışan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 19 aydır tutuklu yargılandığını anlattı. Vatandaş­lardan gelen “Neden boş pankart seçtiniz” sorusuna ise ülkede ifade özgürlüğünün olmadığını, sosyal medyada yapılan paylaşımlar sebebiyle dahi birçok kişinin cezalandırıldığını belirterek “Herhalde bu boş beyaz pankartım da suç kapsamına girdirilmez” cevabını verdi.

                Bir grup genç Furkan Gönüllüsü, Alparslan Kuytul Hocanın 22 Ağustos mahkemesine sayılı günler kala yeni bir farkındalığa daha imza attı. Adana’nın merkezi iki noktasında bir araya gelen genç gönül­lüler, yayalara yeşil ışığın yanmasıyla caddeye çıkıp, “Siyaset Değil Adalet”, “Biz de Adalet Bekliyoruz”, “Alparslan Kuytul’a Özgürlük” yazılı pankartları açarak 19 aydır delilsiz mesnetsiz Bolu Cezaevinde tutulan Alparslan Hocaya yapılan zulümlere karşı toplumsal bir farkındalık oluşturmayı amaçladı.

                EYLEM YAPMA İHTİMALİNE GÖZALTI

                19 aydır Bolu F Tipi Cezaevinde tutuklu bulunan Alparslan Kuytul Hoca ile aynı saatte kitap okuma etkinliğine katılan Bursalı Furkan Gönüllüleri namaz çıkışı eylem yapma ihtimaline karşı emniyet ta­rafından gözaltına alındı. Gönüllüler sabaha karşı serbest bırakıldı.

Daha Fazla
 • Hiçbir Şey Kaybetmedik | Sayı 105

  Kıymetli okurlarımız, 663 gün boyunca Bolu F Tipi Cezaevinde haksız bir şekilde tutuklu bu…
 • 105. Sayımız Çıktı

  Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi, “Biz, hakkı söylemenin bedelini ödüyoruz. Bugün …
 • Davud Taşı Calut’u Devirmeye Yeter! | Sayı 104

  Hepimizin de bildiği üzere Kur’an’da Talut- Calut kıssası yer alır. Aslında bu hak ve batı…
 • Aşılayıcı Rüzgarlar | Sayı 104

  “Rüzgârları aşılayıcılar olarak gönderdik…”1 Bundan tam 1400 sene önce, aşılamanın önemi v…
 • Karıştırdılar | Sayı 104

  Bir şişman bir cılız girdi kol kola Zina ve nikahı karıştırdılar Damat telaşıyla çıktılar …
 • Onun İçin Ne Dediler? -3 | Sayı 104

  “Hakkı Haykıran Adam” röportaj serisi ile Alparslan Hoca’nın haksız tutukluluğuna tepki gö…
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Hiçbir Şey Kaybetmedik | Sayı 105

Kıymetli okurlarımız, 663 gün boyunca Bolu F Tipi Cezaevinde haksız bir şekilde tutuklu bu…