Anasayfa Anasayfa ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’YE TERÖR SUÇLAMASINDAN TAHLİYE

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’YE TERÖR SUÇLAMASINDAN TAHLİYE

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Tertemiz hayatına binlerce insanın şahit olduğu Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin “Terör propagandası” iddiasıyla ilgili ilk duruşması 8 Kasım 2018’de Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleşti ve 11. Ağır Ceza mahkemesi bu dosyadan tutuksuz yargılanmak üzere TAHLİYE kararı verdi. Fakat Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 4. Ağır Ceza mahkemesinde “Furkan Vakfı Dosyasıyla” devam eden diğer davasının aynı gün gerçekleşen ara duruşmasından “tutukluluğun devamına” kararı çıkması üzerine Başyazarımız, Bolu F Tipi Kapalı Cezaevinde TECRİT zulmüne maruz kalmaya devam ediyor.

“Hiçbir zaman teröre bulaşmadık elhamdülillah! Bundan sonra da bulaşmayacağız. İslam düşmanlarına boyun eğmedik bundan sonra da boyun eğmeyeceğiz! Onlara itaat etmedik bundan sonra da etmeyeceğiz! Radikal olmadık çok şükür, hep Rabbani olmaya çalıştık. İslam ahlakına sahip olmaya çalıştık. Bundan sonra da Rabbani olmaya devam edeceğiz! Peygamberimizin metodunu izledik, anarşistlik yapmadık, bundan sonra da O’nu izlemeye devam edeceğiz! ‘Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olsun’ dedik, güzel bir medeniyet ve huzurlu bir toplum meydana gelsin dedik, onun mücadelesini verdik, yine vermeye devam edeceğiz!”

Alparslan Kuytul Hocaefendi

Hiçbir Terör örgütüyle ya da herhangi bir suçla ilgisi olmadığı açıkça görülen Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 10 aydır Bolu F Tipi cezaevinde tecrit şartlarında tutulmaya devam edilmesini şiddetle KINIYORUZ! Bu haksız tutukluluğun bir an önce son bulmasını diliyoruz.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Danca Tevhid Broşürü

EY TEVHİDİ HAYKIRAN MÜSLÜMANLAR! Siz dünyanın en eski davasının bugünkü temsilcilerisiniz,…