Anasayfa Anasayfa Furkan Hareketi Konferanslarına Ara Vermeden Devam Ediyor | Sayı 70

Furkan Hareketi Konferanslarına Ara Vermeden Devam Ediyor | Sayı 70

5 dakika ortalama okuma süresi
0
0

“Biz bu yola ölünceye kadar girdik. Bu davanın emekliliği yok! Beni emekli etmeye çalışıyorlarsa bilsinler ki; bizim emekliliğimiz mezarda olur.”

Gaziantep’de İki Ayrı Program

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı ‘toplumu bilinçlendirme’ amaçlı Türkiye’nin çeşitli illerinde düzenlediği konferanslarına aralıksız olarak devam ediyor. Ancak, yaklaşık iki yılı aşkındır konferansları çeşitli yollarla engellenip, yapılmasına müsaade edilmiyor. Rabbimizin de yardımıyla bu engellemeler Furkan Hareketini durdurmuyor çok şükür… Ocak ayı içerisinde planladıkları konferanslarına da yeni engellemeler eklendi. Gaziantep’te gerçekleştirmeyi planladığı ve gerekli tüm izinler alınarak 21 Ocak 2017 Cumartesi günü “Dava Yolunda İmtihanlar” konulu konferansları hiçbir haklı gerekçe gösterilmeksizin valilik kararı ile iptal edildi. Konferansın iptal edilmesi üzerine Furkan Hareketi Gaziantep Dernek binasında bayanlara ve erkeklere yönelik iki ayrı muhteşem program düzenledi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuşmacı olarak katıldığı program, sevenleri tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Salonda izdiham yaşandı. Gelen misafirler programı ayakta ve ara katlarda dinlemek zorunda kaldı.

Mersin’de Konferans Coşkusu Yaşandı

Furkan Hareketi konferanslar zincirine bir yenisini daha ekleyerek, 22 Ocak 2017 Pazar günü Mersin’de ‘Allah’a Yönelmek’ konulu konferanslarını gerçekleştirecekti ancak hiçbir haklı gerekçe gösterilmeksizin konferansları iptal edildi. Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı resmi internet sitesinden yayınlanan iptal bildirgesinde “Konferanslar İslami tebliğ için bir yoldur ama eğer bu yolu kapatırlarsa Furkan Hareketi’nin Erleri başka tebliğ yollarıyla hedefine doğru ilerlemeye devam edecektir. Bu durumun kamuoyunca bilinmesini istiyor ve hiçbir engellemenin Furkan Hareketi’ni yıldıramayacağını, aksine daha da güçlenerek ilerlemesini sağlayacağını bildiriyoruz…” açıklamaları yer aldı.

Furkan Hareketi, Mersin’de iptal edilen konferansları üzerine tekrardan başvuruda bulunarak, 5 Şubat 2017 Pazar günü “Allah’a Yönelmek” konulu konferanslarını gerçekleştirdi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuşmacı olduğu konferansa yoğun ilgi ve katılım oldu. Hocaefendi konferanslarında; “Allah’tan başkasına yönelenlerin nasıl bir girdaba girdikleri dün de görüldü bugün de görülmektedir. Allah’tan başka hiçbir şey, hiçbir din ve hiçbir ideoloji, insanı sırat-ı mustakime iletemeyecektir. Allah’a yönelen sırtını Allah’a dayar, sırtını Allah’a dayayan hiçbir şeyden korkmaz! Allah’ın gösterdiği istikamete girmek, O’nu sevmek ve O’ndan korkmakla mümkündür” şeklinde konuştu.

Adıyaman İptali

Ayrıca Furkan Vakfı’nın son anda valilik kararı ile iptal edilen konferanslarına bir yenisi daha eklendi. 18 Şubat 2017 Cumartesi günü Adıyaman’da yapılması planlanan ve hazırlıklarına başlanılan konferans, maalesef hiçbir gerekçe gösterilmeden iptal edildi.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Danca Tevhid Broşürü

EY TEVHİDİ HAYKIRAN MÜSLÜMANLAR! Siz dünyanın en eski davasının bugünkü temsilcilerisiniz,…