Anasayfa Genel Haber-Yorum | Sayı 43

Haber-Yorum | Sayı 43

13 dakika ortalama okuma süresi
0
0

FURKAN VAKFI’NIN 20. YIL COŞKUSU MİMAR SİNAN’I İNLETTİ! Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kuruluşunun yirminci yılını büyük bir coşku ile kutladı. Adana Mimar Sinan’da gerçekleştirilen programa Türkiye’nin birçok ilinden de katılım vardı.

Programa Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın yönetmeni Mustafa Karahasanoğlu ve tanınmış yazarlardan Hasan Eker, Ali Akpınar, Mustafa Kasadar, Prof. Dr. Enbiya Yıldırım tebrik mesajlarıyla iştirak ettiler.

‘Peygamberî Metodla İslam Davasına Hizmette 20. Yıl’ sloganı ile gerçekleştirilen programda Kur’an ziyafeti, Mehteran Gösterimi, dev ekranda sinevizyon gösterimleri ve Grup Furkan sahne aldı.

Hocaefendi’nin konuşmalarının ardından sahnede 20. Yıla şükrü ifade eden kurban kesimi gerçekleştirildi.

Programda konuşmacı olan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin konuşmalarından başlıklar şu şekilde;

“Pusulası güneş olan bir gemi rotasından sapmaz. Aynı şekilde pusulası Kur’an ve Sünnet olan bir hareket hiçbir zaman istikametten sapmaz. Düşman hangi tuzağı kurarsa kursun, rüzgâr hangi yönden eserse essin etkilenmez. İçinizden başka istikamete gitmek isteyenler çıkabilir, siz her zaman Kur’an’a bakın, her zaman peygamberin yolundan gidin.”

“Öncü Nesil Hz. İbrahim’in, Hz. Musa’nın, Hz. Muhammed’in neslidir. Öncü Nesil Furkan neslidir. Allah, öncü nesle bir vazife vermiştir. Sahabe neslinin derecesine ulaşmak elbette mümkün değildir. Ancak Allah Rasulü: “Benim ümmetimin misali yağmur gibidir. Başı mı yoksa sonu mu hayırlı belli değildir” buyurmuştur. Yani ahir zamana doğru yeni bir hayırlı nesil gelecektir.”

 “Öncü Nesil, rüzgârın arkasından esmesini beklemez. Gerekirse rüzgâra karşı gider. Öncü Nesil vapur gibidir. Rüzgâr nereden eserse essin gider. Öncü Nesil’den olanlar, yeryüzünde bütün Müslüman kardeşlerinin dertlerini dertlenmek zorundadırlar. Yeri geldiğinde komşusun derdiyle dertlenir, yeri geldiğinde tüm İslam dünyasının derdini dertlenir.”

“Her devrin ve her meselenin öncüleri vardır. Cenneti kazanmanın kolay yolu öncü olmak, öncülük yapmaktır. Öncülük yaptıkları meseleler, kendisi öldükten sonra bile ona sevap kazandırır. Çünkü o yaptığı öncülükten faydalanan herkesin sevabı ona gitmektedir.”

“Öncü Nesil, gözü yaşlı bir nesildir, hüzünlüdür. Ümmetinin ve Müslümanların halini düşünerek hüzünlenir. Allah’ın Rasulü; “Benim kardeşlerim beni görmeden bana iman edecek nesillerdir” buyurmuştur. Peygamberimizin “Benim kardeşlerim” dediği kişilerden olmak istemez misiniz? O halde bulunduğunuz yerde öncülük yapın.”

“Öncü Nesil, kâfirin karşısında asil bir duruş gösterir. Hiçbir zaman eziklik göstermez.

Öncü Nesil, ümmet olarak üstünlük duygusuna sahiptir, iman, inanç ve ahlâk esasları olarak üstünlük duygusuna sahiptir. Öncü Nesil kâfirin karşısında boynunu bükerek onların medeniyetlerinin bir parçası olamaz. Öncü Nesil, kendi medeniyetini, İslam medeniyetini kurmak için gayret sarf eder.”

“Hem aydın vasfına sahip hem de âlim vasfına sahip nesiller yetiştirilmelidir. Hem çağını bilen, hem de İslam’ı bilen nesiller yetiştirilmelidir. Böyle nesiller yetişmediği müddetçe öncü nesiller çıkmayacaktır.”

“Öncü Nesil, Allah’ın dediğinin olmadığı insanların dediğinin olduğu medeniyetleri medeniyet olarak görmez!”

“Öncü Nesil, başka medeniyetlerin kuyruğu olacak olan bir nesil değildir.”

“Cenneti kazanmanın kolay yolu, Öncü olmaktır. Akıllı olanlar bulundukları yerde Öncü olsunlar.”

“Örneğiniz Hz. Muhammed (S.a.v.) olsun; sapmayacaksınız emin olun!”

“‘Furkan Nesli’ , hakka hak dediği gibi yanlışa da yanlış diyen bir nesildir.”

“Yalnız hakkı söyleyip batılı konuşmayanlar Furkan olamazlar!”

Konferansımızın tamamını izlemek için www.furkanvakfi.net adresine başvurabilirsiniz

Gülerce: “Bir Yerde Durun Arkadaş”

Hüseyin Gülerce Beyaz TV’de yayınlanan “Ortak Akıl” programında çok konuşulacak açıklamalar yaptı…

Hizmet hareketinin AK Parti’nin oy almaması için kapı kapı dolaşarak CHP’ye oy istediğini söyleyen Gülerce, “Benim söylediğim; Menderes çizgisinden, Özal çizgisinden gelen bu çizgiye destek veren bir hareketin sonunda gidip CHP’nin bahçesinde çadır kurmasıdır. Ben buna yanlış diyorum. CHP’ye oy istemeyi savunamazsınız. Bu geri teper” dedi.

Cemaatin “Biz ne yaparsak doğrudur” anlayışıyla hareket ederek hata yaptığını savunan Gülerce, “En azından bir yerde durun arkadaş. Geri adım atın da demiyorum ama bir yerde durun artık. Durmayarak karşı taraftakilere saç baş yolduruyorsunuz” şeklinde konuştu.

Ermenek’te Maden Faciası!

Ermenek İlçesi Pamuklu Köyü’nde, Has Şekerler Madencilik Şirketi’ne ait Linyit ocağında28 Ekim Salı günü öğle molası sırasında eski kullanılmayan maden ocağında biriken suyun basması sonucu 34 işçiden 18’i mahsur kaldı. Facianın ardından arama- kurtarma çalışmaları başlatıldı. Çalışmaların 9. Gününde iki işçinin cansız bedenine ulaşıldı. 21’inci gününde de 2 işçinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Konu ile ilgili olarak AFAD’dan gelen açıklamada “4’üncü Başyukarı bölümünde iki işçi kardeşimizin daha cenazelerine ulaşılmıştır. Cenazelerin madenden dışarı çıkarma çalışmaları devam etmektedir. Madende mahsur durumda bulunan 14 madenciyi arama çalışmaları kesintisiz devam etmektedir” denildi.

Hayatını kaybeden işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine de sabır diliyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “AB ve ABD’nin derdi petrol”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Letonya Üniversite’sindeki toplantıda AB ve ABD’yi sert sözlerle eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa’nın sahip olduğu imkânlara rağmen ne Suriyeli mültecilere yardım ettiğini ne de Türkiye’nin yaptığı yardımlarda destek olduğunu ifade etti, “Avrupa’nın böyle bir derdi yok. Buna çifte standart değil çoklu standart denir” dedi.

IŞİD’in saldırılarının ya da Suriye’deki katliamların Batı’da gerektiği gibi tepki uyandırmadığını ancak ne zaman petrol kuyuları hedef alınmaya başladıysa o zaman ses yükseldiğini hatırlatan Erdoğan, “Dert; ölen insanlar değil, dert petrol. Zaten Irak’taki petrol kaynaklarına baktığınızda Batılı şirketler tarafından sahiplenilmiş” diye konuştu.

“300 bin insanın öldürülmesine sessiz kalanlar Kobani için ayağa kalktı” diyen Erdoğan, “Dera, Hama, Humus, İdlib yanarken, PKK ülkemde 40 binden fazla insan öldürürken neredeydiniz?” dedi. Erdoğan, “Ortadoğu’daki yangın asla lokal kalmaz” diyerek de uyarıda bulundu.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Yönetici
Kategoriden Daha Fazla: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

انهيارُ الأُمَّةِ وأسبابُ الانهيار – الجزء الأول | Sayı 93

الحمدُ للهِ خَالقِنا لنكونَ خلفاءَ في الأرضِ، مرشدِنا إلى طريقِ الهدايةِ، منقذِنا من براثن…