Anasayfa Genel SİZDEN GELENLER | Sayı 93

SİZDEN GELENLER | Sayı 93

16 dakika ortalama okuma süresi
0
0

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’YE GELEN DESTEK MESAJLARINDAN BAZILARI

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’YE GELEN DESTEK MESAJLARINDAN BAZILARI Bir yıldır haksız yere tutuklu bulunan Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye her kesimden ve dünyanın her yerinden destek mesajları gelmeye devam ediyor…

                Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin resmi youtube kanalı ve sosyal medya hesaplarına gönderilen destek mesajlarından bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. Desteklerinden dolayı takipçilerine teşekkür ediyoruz…

                Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Gelen Destek Mesajlarından Bazıları

                Yıllar önce bir arkadaşım Kuytul hocayı dinlediğini ve sözlerini beğendiğini söyleyince şaşırmıştım. Önyargılarım vardı. Sonra konferans ve programlarının iktidar tarafından iptal edilmesini hatırlıyorum. Bu durum AKP iktidarı tarafından hedefe konulmasının işaret fişeği idi. Kendisini tanımamakla birlikte inançlı, saygıyı hak eden, karakterli ve delikanlı bir kişilik sahibi olduğuna yürekten inanıyorum. Zaman zaman dinliyorum şu an. Sade, anlaşılır ve doğru bir dili var. Kendisine hak dostlarının çektiği çile ve ızdırapları anlatacak derecede münasebetsizliğe girmek istemem, zira çok daha iyi bilirler. Bugün hapis yatanlar, davalarının bedelini ödüyor ve hakkını veriyorlar. Kendisinin cezaevine girmesi ona düşen bir ibadet olduğu gibi, ziyaret etmek eşine düşen vazife olduğu gibi, sadakatle ve vefa ile Kuytul hocayı takip etmek de talebelerine düşen bir vazife, belki de ibadet sevabı kazandıracak bir amel olduğunu düşünüyorum. Bugünlerde sadece fırtına karşısında ayakta kalabilmek belki kurtuluşa vesile olacak. İnşallah cezaevinde edeceği dualar memleketimizin ve aslında dünya Müslümanlığının kurtulmasına vesile olur.

                Tuğba V.

                Ben Hocanıza mektup yazmak istiyorum. Son 1 aydır inanılmaz şekilde videolarını izliyorum. Yapmış olduğunuz etkinlikler, çağrılar, 14 asır öncesinden mi geldiniz? Bu nasıl mükemmel İslam’a bağlılıktır kardeşim bu nasıl İslam’a aç olduğumuzu bizlere anlatmaktır… O kadar masum ve temizsiniz ki savunduğum davadan utanıyorum. Sizi bu kadar iyi bilmiyordum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun bu günler de geçecek elbet…

                Kübra Y.

                Es Selamun Aleykum saygıdeğer hocam. Ben şu an İngiltere’de yaşıyorum. Size bu mesajı göndermemin nedeni size olan minnettar duygumdur. Nedenini sorarsanız ben sizi yüz yüze tanıyan veyahut sizin vakfınıza gelen biri değilim lakin sosyal medyadan sizleri takip ediyordum ve hala videolarınızı izliyorum. Geçmişim Allah nezdinde günahkâr bir kuldum. Elhamdülillah bundan birkaç sene önce doğru yolu bulmaya başladım ve sizin de sayenizde gerçek İslam’ı (tevhidi yaşamı) öğrenmeye başladım. Elhamdülillah Rabbil âlemin ve sizden de Allah (a.c) razı olsun. Şu anda sizin zor günler geçirdiğinizi de biliyorum. Sizin de bildiğiniz gibi, Allah’a ne kadar çok itaat o kadar çok sıkıntıyı da beraberinde getirir. Sizin bir videonuzda dediğiniz gibi, yükselmek ancak sıkıntıya girmekle olur. İnşallah olur da dışarı çıkarsınız, inşallah ben de hemen elinizi öpmeye geleceğim. Bunu da bilin ki vallahi diyorum ben hayatım boyunca bu kadar dürüst, bu kadar samimi bir insan görmedim. İnşallah ben de gelecekte sizinle beraber ümmet için güzel şeyler yapabilirim. Bilin ki sizin bir destekçiniz de sonuna kadar benim inşallah Allah’ın sevgili kulu hocam. Es Selamun Aleykum ve rahmetullah.

                Erdal H.

                Arkadaşlar nereden denk geldim bilmiyorum ama inançsız birisiyim ve adamı dinledim ilk defa yalaka olmayan, doğru konuşan bir din adamı gördüm şaşırdım. Adam ne dediyse hepsinde haklı. Zaten din tüccarları yüzünden ateist oldum.

                Çetin D.

                Merhabalar, canı gönülden söylüyorum. İnşallah en kısa zamanda Alparslan Hoca özgürlüğüne kavuşur. Onun gibi insanlar lazım bu dünyaya. Doğruyu yanlışı, iyiyi kötüyü hiç korkmadan söyleyen nadir insanlardan biridir. Üniversitedeyken Furkan Vakfı ve Alparslan Hoca’yı tanıdım. Sonrasında videolarını seyrettim. Fikirlerini düşüncelerini gerçekten beğeniyorum. Cezayir’den Selamlar.

                Bir Kardeşimiz

                Selamun Aleykum Sayın Hocam ben Romanya’dan tıp fakültesi öğrencisi Ömer. Bizler buradaki arkadaşlarımızla sizleri her zaman takip ediyoruz. Duruşunuzdan dolayı sizleri tebrik ediyoruz.

                Ömer

                 Ben Dersimliyim belki bir solcu, belki bir sosyalistim 2013’ten bu yana sizi takip ediyorum. Dürüst bakış açınız, öngörünüz siyasette ileriyi görme, güzel bir duruş, karşıtınız olarak karşınızda ceket ilikliyorum. Bu dünyada devlet ve siyaset bilgisi olan tek insansınız.

                Server D.

                Alparslan Kuytul beyi tanımam ama bu zalim düzene karşı cesurca dik duruşu takdire şayan… Zalimin, hırsızın, yağmacıların, çocuk istismarcılarının, İslam âlemini kana bulayanların yanında olmadığına şahitlik ederiz hepimiz. Allah tez zamanda tahliye nasip etsin. Zalimin karşısında onurlu, dik, cesurca duruşundan dolayı…

                Cevdet A.

                Bir Hıristiyan olarak sizi tebrik ediyorum, sizin gibi doğruları konuşan hakkaniyetli hoca kalmadı.

                Odln

                Bir MHP’li olarak Alparslan KUYTUL Hocayı bu doğru tespitlerinde haklı görüyorum.

                Ukab Han

                Bir CHP’li olarak yürekten alkışlıyorum. Herkesin sus-pus olduğu bu dönemde aslanlar gibi gerçekleri haykırıyorsunuz.

                Hakan S.             

                Sizleri tanımam etmem, bu süreçler tanımamıza vesile oldu. Elbet Allah’ın vaadi gerçek olacaktır dualarımız tüm mazlum, mağdur ve sizlerle. ALLAH yardımcınız olsun.

                Tebabaetu Run

                Yorumlara bakınca sağcı, solcu, komünist hatta dinsiz kişilerin bile takdirini kazanmış. Neden biliyor musunuz, insanların dile getirmeye korktuğu şeyleri dile getirdiğiniz ve zulme karşı durduğunuz için seviliyorsunuz, ALLAH her zaman yar ve yardımcınız olsun, çünkü bunlar korkunç ve zalim insanlar.

                Hapy Hapy

                Bizler de tüm sevenleri gibi Furkan Nesli ekibi olarak, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin bir an evvel özgürlüğüne kavuşmasını istiyoruz…

Daha Fazla
 • ARKA KAPAK | Sayı 95

 • Almanca Tevhid Broşürü

  EY TEVHİDİ HAYKIRAN MÜSLÜMANLAR! Siz dünyanın en eski davasının bugünkü temsilcilerisiniz,…
 • YEMİN | Sayı 95

  Canım sağ oldukça rahmetli babam, Susarsam, hakkını helâl etmesin! Ak sütün emziren ihtiya…
 • 95. Sayımız Çıktı

  EDİTÖR İslam Medeniyeti’nin en temel esası Tevhid’dir. Peygamberlerin hepsi aynı gerçek üz…
 • 94. Sayımız Çıktı

  EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…
 • FURKAN NESLİNDEN TEVHİD MANİFESTOSU

  FURKAN NESLİNDEN TEVHİD MANİFESTOSU! Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin “Biz, Da…
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

ARKA KAPAK | Sayı 95