SİZDEN GELENLER | Sayı 94

11 dakika ortalama okuma süresi
0
0

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ’YE GELEN DESTEK MESAJLARINDAN BAZILARI

Bir yıldır haksız yere tutuklu bulunan Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin mahkemesi gerçekleşti. Mahkemeden tahliye kararı çıkıp serbest bırakılmasının ardından daha 1 gün bile geçmeden tekrar tutuklanmasının üzerine farklı görüşlere sahip olan siyasetçilerden, gazetecilerden, hocalardan ve binlerce kişiden destek mesajları geldi.

Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin resmi youtube kanalı ve sosyal medya hesaplarına gelen binlerce mesajdan bazılarını sizlerle paylaşıyoruz.

1 yıldır hukuksuzca tek kişilik hücrede tutulan Alparslan Kuytul tekrar tutuklandı. Bu tutuklamanın siyasi olmadığına kimse bizi inandıramaz. İnsan hakları, adalet ve demokrasi bir gün herkese lazım olur. Bu dünya nice kalıcı olacağını düşünen muktedirle doluydu.

Ömer Faruk Gergerlioğlu

Alparslan Kuytul’un evi darmadağın edildi, çocukları korku içinde bırakıldı, misafirleri horlandı, tuhaf şekilde yine gözaltına alındı ve avukatları içeri alınmadı, hırpalandı… Ne yapılmak isteniyor? Camiası çok ama çok soğukkanlı, sakin ve hikmetli davranmak zorunda.

Hamza Er

28 Şubat zulmünü ortadan kaldırmak, Müslümanların yüklerini hafifletmek iddiası ile iktidara gelenler, Müslümanları seküler hale getirmek ve Din-i Mübinin içini boşaltmakla yetinmeyip, darbecilerden daha beter günler yaşatacaklar. Alparslan Kuytul Hoca ve Cemaati bu sürecin ilkidir.

Hamza Işıkgör

Devlet neyin peşinde hala anlamış değilim, haksız yere adamı içeri attın kahraman yaptın, 1 sene sonra çıkarmak zorunda kaldın, cemaatinin karşılamasına bile tahammül edemiyorsun çocuk gibi polis sireni çalıyorsun. Amaç Kuytul’u marjinalleştirmek ise bu taktik olamaz.

Ahmet Hüsrev

Adaleti sırf kendimiz gibi düşünen ve inananlar için istiyorsak, istediğimiz adalet değil ayrıcalıktır. Alparslan Kuytul’a “geçmiş olsun” diyorum.

Mustafa İslamoğlu

Son duruşmada hakkında “terör örgütü kurmak- propaganda yapmak” hiçbir suç bulunmadığı halde Sayın Alparslan Kuytul’un tekrar alınması da eşi Semra Kuytul Hanımefendinin atkı takma gerekçesiyle gözaltına alınması da 28 Şubat bin yıl sürecek diyenleri adeta haklı çıkarıyor.

Abdülkadir Karaduman

Alparslan Kuytul Tahliye Oldu Geçmiş Olsun. Kendilerini savunurken atılı suçlamaların hiçbiri ile bırakın irtibatı düşünce olarak ters olduğunu gördük. Kuytul üzerinden ders vermek istediler. Aldık. Hak, Hukuk, Adalet mücadelesine daha yüksek sesle devam.

Cihangir İslam

#AlparslanKuytul ‘un gerekçe olmaksızın gözaltına alınmasına itiraz eden Semra Kuytul da gözaltına alındı. Devlet, ortada suç unsuru yok iken bir kesimi hedef alarak cezalandıramaz. Bu hukuksuzluk bir an önce giderilmeli, Kuytul ailesi ve Vakıf gönüllüleri serbest bırakılmalıdır!

Ankara Hak İnisiyatifi

Önceki gün serbest bırakılan Alparslan Kuytul Hoca’nın ertesi gün apar topar yeniden gözaltına alınması ne ile izah edilebilir? Nasıl bir adalet? Nasıl bir işleyiş? Nasıl bir izan? Bu bir zulümdür ve zulümle abad olunmaz.

Abdullah İmamoğlu

Bu bir provokasyon, toplu bir işkence, kendisine, annesine, hanımına, çocuklarına, sevenlerine ve on binlerce insana toplu bir işkencedir. Hocanın her fikrine katılmam ama vallahi ailecek üzüldük, içimiz yandı.

Mehmet Sacit Arvas

Alparslan Kuytul’un 24 saat geçmeden tekrar gözaltına alınması, avukatına Emniyette yapılan muamele hepsi yanlıştır ve ülkemizin itibarına zarar vermektedir. Adeta ‘yargı bağımsız değildir’ diye dünyaya haykırılmaktadır. Düşünce ve ifade özgürlüğünün her koşulda savunulması gerekli.

Levent Mazılıgüney

Hacı hoca tayfasını hiç sevmedim hiç sevmem ama Alparslan Kuytul’u dinledim güzel bir insan, gün gelecek çok büyük kitleler yanında olacak, neden tutuklu olduğu belli. İnşallah en kısa zamanda sevdiklerine kavuşur kendisine sevgiler saygılar sunuyorum. Alparslan Kuytul yalnız değildir.

Kadir A.

Merhaba ben Alparslan Bey hakkında araştırma yapmadan önyargılı davranıp kötü sözler ettim. Bunun için pişmanlık duyuyorum bana hakkını helal etmesini diliyorum tövbe ettim bir daha bir insan hakkında bir şey bilmeden konuşmamaya. Araştırıp öğrendim ki zindanda olan biziz meğerse. Lütfen bu mesajımı iletin ya da helallik isteyin benim adıma.

Mustafa

Allah ondan razı olsun çok iyi bir insandır. Hz. Ömer’in bir sözü vardır: Bir insanın şöhretine ve namazına bakmayın önce doğruluğuna ve dürüstlüğüne bakın buyurmuş. Ben de diyorum ki Alparslan Kuytul Hocamız dosdoğru yürüyor Allah onunla beraberdir.

Urfalı İsmail

Selamun Aleykum ben Almanya’da yaşıyorum. Burada herhangi bir vakfınız veya irtibata geçebileceğim biri ya da birileri var mı? Hocama selamlarımı da iletirseniz sevinirim. En kısa zamanda bu haksızlığın bitmesi için bizim de elimizden gelen bir şey olursa biz de yapmaya hazırız inşallah.

Metin

Merhabalar, canı gönülden söylüyorum inşallah en kısa zamanda Alparslan Hoca özgürlüğüne kavuşur. Onun gibi insanlar lazım bu dünyaya. Doğruyu, yanlışı; iyiyi kötüyü hiç korkmadan söyleyen nadir insanlardan biridir. Üniversitedeyken Alparslan Hoca’yı tanıdım, videolarını seyrettim. Fikirlerini ve düşüncelerini çok beğeniyorum.

Cezayir’den selamlar.

Bir Takipçimiz

Tüm sevenleri gibi bizler de Furkan Nesli Ekibi olarak Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin suçsuzluğu mahkeme kararıyla ispatlandığı halde tekrar tutuklanmasını kınıyor ve bu sürecin en kısa zamanda son bulmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: 28 Şubat Devam Ediyor (Sayı 94)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

انهيارُ الأُمَّةِ وأسبابُ الانهيار – الجزء الرابع | Sayı 95

الحمدُ للهِ الذي أرانا في كتابِه العزيزِ طريقَ الهدايةِ وعلّمنا القوانينَ التي نُؤسّسُ بها…