Anasayfa Anasayfa SİZDEN GELENLER | Sayı 96

SİZDEN GELENLER | Sayı 96

4 dakika ortalama okuma süresi
0
0

15 aydır Bolu Cezaevinde olan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin her hafta cuma günü ailesiyle gerçekleştirdiği telefon görüşmelerinin yayınlandığı sosyal medyadaki videoların altına dünyanın birçok yerinden gönderilen destek mesajlarından bazıları:

Ben Müslüman değilim ve şeyh, hoca gibi insanları sevmem ama bu adam tarafsız, hür bir şekilde konuşuyor ve sırf iktidara yalakalık yapmadığı için tutuklandı. / Salih Y.

Özgür dava adamı Almanya’dan selamlar! Seni özledik, dik ve özgür duruşunu… Fikir adamı dediğin böyle olmalı. / Mehmet F.

Ben de Alparslan Kuytul Hoca’ya bu zulüm yapılınca daha iyi takip etmeye başladım, videolarını izledim hepsi birbirinden güzel. Allah razı olsun, bundan sonra destekçisiyim inşallah. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. / Medya B.

Mevcut hükümeti destekleyen hocaların siyaset yapma hakkı var ve onları saraya davet ederler, onlara siyaset yapmayın, demezler; tenkit eden hocalara da siyaset yapmayın, İslam’ı anlatın derler. Bunların yeri de cezaevi oluyor. / Nakip A.

Alparslan Hocayı 1 haftadır tanıyorum. Çok seviyorum onu, inşallah bir gün Türkiye’ye gelirsem özellikle nerede olduğunu bulup gidip görmek istiyorum. İslam’ı bana sevdirdi Allah ondan razı olsun. / Ramazan A.

Korkaklar sürüsü utansın hocam, Avusturya’dan selam olsun size. / Özgür P.

Bu hoca şimdiye kadar ne dediyse haklıdır, doğrudur. Taviz vermeyip Hak yolunda beni susturamazsınız, diyor ve ahirete inanan bir tane hoca da çıkıp bu haksızlığı dile getirmiyor. / Levent A.

Şu korku imparatorluğunda ‘korkunun ecele faydası yok’ diyen ve korkmadan hakkı haykıran çok nadir rastlanan bir hoca ve kanaat önderisiniz. / E-Cihat Media

“Herkesi susturdular ama kendilerini susturamadılar…” böyle bir tespiti de ancak aydın-alim bir insan yapabilirdi. / Osmanlı Devleti

İyi ki varsınız, yoksa tüm “günümüz alimlerinden” ümidimi kesmiştim. / Abdulkadir K.

Allah da biz de düşmanlarınız da şahid ki siz TERTEMİZSİNİZ. Herkes kendi dediği olsun diye uğraşırken siz ALLAH’IN DÜNYASINDA ALLAH’IN DEDİĞİ OLSUN dediniz. / İdealist Nesil

Seninleyiz Alparslan Hocam, Tevhid’i öğrenmeme vesile oldunuz. Allah size sebat versin, selamet versin, siz yokken özgürlük içinde mahkumiyeti yaşıyoruz. / Ramazan I.

Davan davamız, yolun yolumuzdur; sen dalkavukluk yapmış olsaydın bu çileyi çekmezdin, haksızlık karşısında dilsiz şeytan olmadın hocam! Var olasın… / Bir Takipçiniz

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Yönetici
 • TEVHİDE DAVET

  Bismillahirrahmanirrahim 30 Ocak 2018 tarihinde bir şafak operasyonuyla gözaltına alınan v…
 • Allah Sevgisi | Sayı 98

  SORU VE CEVAPLARLA ALLAH SEVGİSİ          &nb…
 • Sizden Gelenler | Sayı 98

  ZİNDANA MEKTUP             &nb…
 • The Declıne Of Our Ummah And Its Reasons – 7 | Sayı 98

  All praise be to Allah, Who exalted the human by making him His caliph and guiding him to …
 • Ben Bilmezem | Sayı 98

  Yâ Rab hemîşe et lutfunı rehnümâ mana Gösterme ol tarîki ki yetmez sana mana Kat’eyle âşin…
 • Adalet İçin Verilen Mücadeleler- 2 | Sayı 98

  Amerika’da yaşanan ırkçılık olaylarında siyahîlerin yaptıkları şiddet içermeyen, pasif dir…
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

98. Sayımız Çıktı!

EDİTÖR “O’nu Tanıyan Sevmez Mi?” kapak konusuyla Haziran ayında da yine dolu dolu bir içer…