Anasayfa Anasayfa TEVHİDE DAVET

TEVHİDE DAVET

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Bismillahirrahmanirrahim

30 Ocak 2018 tarihinde bir şafak operasyonuyla gözaltına alınan ve 10 gün sonra tutuklanarak Bolu F Tipi Cezaevine gönderilen Alparslan Kuytul Hocaefendinin haksız tutukluluğu, içinde bulunduğumuz Mayıs 2019 itibariyle 16 aydır devam etmektedir. Gerek mahkemede yaptığı savunmasında gerekse çeşitli vesileler ile yaptığı açıklamalarda kendisine yapılanların gerçek sebebinin “Tevhid’i anlatması ve idarecilerin bazı yanlışlarını tenkit etmesi” olduğunu dile getiren Hocaefendi, bu süreçte her fırsatta doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğini, bedeli ne olursa olsun davasından vazgeçmeyeceğini ve susmayacağını dile getirmiştir. Onu tanıyanlar genç yaşlardan itibaren Tevhid Davasını anlattığına ve Kur’an-Sünnet çizgisinde ilerleyerek Nebevi Hareket Metodundan asla taviz vermediğine şahittirler. Alparslan Kuytul Hocaefendinin hayatı Tevhid’i anlatmakla geçmiştir. Hatta 8 Şubat 2018’den bu yana zindanda tutuluyor olması onu, Tevhid Davasını anlatmaktan geri bırakmamıştır.

İşte bunun açık örneği burada sizlerle paylaştığımız bu kıymetli mektuptur. Her hafta ailesiyle yaptığı telefon görüşmeleri başta olmak üzere her fırsatta talebeleri ve sevenleri ile irtibatını devam ettiren Hocaefendi, son olarak elinizde bulunan bu mektubu kaleme almış ve bu vesile ile zindanda da olsa tüm insanlığı bir kez daha “Tevhid’e Davet” ederek davet vazifesini ifa etmeye devam etmiştir. Bu broşürde Alparslan Kuytul Hocaefendinin mektubunu bizzat kendi el yazısı ile sizlerin istifadesine sunuyoruz. Zindanda bulunan bir alimin kaleme aldığı bir mektup olmasının yanı sıra, içeriği itibari ile çok kıymetli olan bu mektubun tüm insanlığa ulaşması temennisiyle…
25.05.2019

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin cezaevinden yazmış olduğu mektubu sizlere sunuyoruz. Mektubu buraya tıklayarak indirebilir, cep telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan görüntüleyebilirsiniz.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Furkan Neslinin Değerli Okurlarına; “Biz Kocaman Bir Aileyiz”

Yayın hayatına başladığımız günden bugüne bizi yalnız bırakmayıp takip eden, eksikliğini b…