Anasayfa Anasayfa #YEMEN İÇİN SES VAR | Sayı 92

#YEMEN İÇİN SES VAR | Sayı 92

19 dakika ortalama okuma süresi
0
0

TÜRKİYE GENELİNDE YEMEN İÇİN BASIN AÇIKLAMASI!
Furkan Gönüllüleri, Yemen’de milyonlarca insanın uğradığı zulme karşı farkındalık oluşturmak maksadıyla Adana Merkez Park’ta dört dilde basın açıklaması gerçekleştirirken Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan Furkan Gönüllüleri de dünyanın gözü önünde ölen Yemen için aynı gün basın açıklaması düzenledi. Adana ile birlikte yurt genelinde 17 il ve 2 ilçede Yemen için gerçekleştirilen basın açıklamalarıyla “Zulme rıza zulümdür düsturuyla hareket eden bizler, Yemen’de bunca zulüm varken; atılan çığlıkları görmezden duymazdan gelmeyi ar biliriz!” mesajı verilerek “yapılan zulmü durdurun” çağrısında bulunuldu. Adana, Antakya, Kırıkhan, Konya, Mersin, Erzurum, Kozan, Gaziantep, Aydın, Şanlıurfa, Elazığ, İstanbul, Kocaeli, Ankara, Manisa, Zonguldak, Diyarbakır, Bingöl ve Kahramanmaraş’ta düzenlenen basın açıklamalarında hep birlikte zulmün son bulması için dualar edildi.

FURKAN VAKFI 24 YAŞINDA
“Biz Medeniyetimize Dönüyoruz” sloganıyla ve “Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı” söylemiyle yola çıkan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı 24 yılı geride bıraktı. 30 Ocak operasyonu ile haksız bir şekilde faaliyetlerinden men edilen Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı, Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin gayret ve çabalarıyla kurulmuş, geçmişten bugüne yapmış olduğu çalışmalarla, halkın sevgi ve güvenini kazanmıştır. Çizgisi daima Kur’an ve Sünnet olan, kurulduğu günden itibaren faaliyetlerine aralıksız devam eden Furkan Vakfının 24. yıldönümü anısına toplumun maslahatı ve Allah’ın rızası için çalışarak geçirilen 24 yılın anlatıldığı söyleşi programı binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.

#MazlumlarİçinHepBirlikte
Furkan Gönüllülerinin zulme karşı farkındalık oluşturmak ve mazlumlara destek vermek adına her hafta gerçekleştirdikleri etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. Başta Alparslan Kuytul Hocaefendi olmak üzere haksızlığa uğramış ve zulmedilmiş tüm mazlumlara umut olmak için farklı şehirlerde aynı amaçla bir araya gelen Furkan Gönüllüleri #MazlumlarİçinHepBirlikte dediler.
Yurt içinde, Furkan Gönüllüleri Ankara’da Mevlid Kandili programı gerçekleştirirken Adana Merkez Camii’nde binlerce kişi eşliğinde Alparslan Kuytul Hocaefendi için basın açıklaması düzenledi. Yurt dışında bulunan Furkan Gönüllüleri, Almanya’da düzenlenen konferans ile coşkulu anlar yaşarken Danimarka’da da Alparslan Kuytul Hocaefendi için basın açıklaması düzenlendi. Diğer taraftan Furkan Vakfı’nın bu yıl “Oku Yaşa Anlat” sloganıyla belirlediği “Davet” konulu hedefin de yapılan paylaşımlarda gündeme getirildiği dikkat çekti. Çeşitli illerde gerçekleştirilen ve manevi atmosfer içinde geçen programlarda birlik ve beraberlik mesajı verildi.

ADANA’DA ‘SESSİZ’ BASIN Açıklamaları
Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin haksız tutukluluğunun devam etmesi üzerine son günlerde Furkan Gönüllüleri tarafından Adana Atatürk Parkında ve Adana’nın çeşitli yerlerinde sık sık gerçekleştirilen basın açıklamaları dikkatleri çekmeye devam ediyor. Bazen sessiz sözsüz sadece açılan pankartlarla zulme dikkat çeken gönüllüler bazen de okudukları çarpıcı metinler ve sloganlarla ülkemizdeki adaletsizliği gözler önüne seriyor.

FURKAN GÖNÜLLÜLERİ İMZA GÜNÜNDE BULUŞTU
Furkan Nesli yazarlarımızdan Rumeysa Sarısaçlı Hocahanım, Ankara’da ve İstanbul’da gerçekleştirilen imza gününde okurlarımızla buluştu. Sosyal medya hesabından “İstanbul’da genç arkadaşlarımızla buluştuk. Hasbihal ettik ve ‘Furkan Nesli’ Dergimizi imzaladık. Emeği geçen kardeşlerimizden Allah razı olsun. Yoğun katılım gösteren kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Ümidimiz gençliktedir” diyen yazarımız “İslam Davası ve Ümmetin Hali” konusunun ele alındığı Ankara programının ardından İstanbul’daki imza gününe katıldı.
Ayrıca yazarlarımızdan Semra Kuytul Hocahanım da Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Ankaralı sevenlerinin ve okurlarımızın katılımıyla gerçekleşen özel programa katılarak başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında süreçle ilgili merak edilen soruları cevapladı.

YİNE ATKI, YİNE GÖZALTI!
Türkiye’de bazı güçlerin tahammül edemediği özgürlük simgeli atkı sebebiyle yapılan hukuksuz gözaltılar devam ediyor. Ankara Sincan’da eylem ya da etkinlik maksadı olmadan bir araya gelen 7 bayan 2 çocuk, alışveriş yaptıkları bir mağazadan çıkışta gözaltına alındı. Bayanların birinde özgürlük simgeli atkı olduğu ancak herhangi bir eylem maksadı olmadığı halde polisin hukuksuz muamelesine maruz kaldılar. Atkı sebebiyle bir gözaltı da Manisa’da yaşandı. Özgürlük simgeli atkı ile yolda yürürken 6 erkek, 4 bayan, 2 çocuk emniyet tarafından gözaltına alındı. 12 kişi yaklaşık 11 saatlik haksız gözaltının ardından serbest bırakıldı.

ADANA’DA EŞ ZAMANLI OLARAK 3 FARKLI YERDE ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞÜ
Furkan Gönüllüleri tarafından 15 Eylül 2018’de Adana Atatürk caddesinde başlatılan #ÖzgürlükYürüyüşleri 8 Kasım’da Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin serbest bırakılmaması üzerine eş zamanlı olarak üç ayrı bulvarda gerçekleştirilmeye başlandı. 100 günü geride bırakan yürüyüşler halkın olumlu tepkisini almaya devam ediyor.

HOCAEFENDİ İÇİN YAZILAN MEKTUPLAR TÜRKİYE GÜNDEMİNDE
Büyük bir hukuksuzlukla cezaevinde tutulan Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye yazılan binlerce mektuptan bazı kesitlerin #KıymetliHocama etiketinde paylaşılmasıyla; binlerce sosyal medya kullanıcısı his ve duygularını paylaştı. Paylaşılan mektuplarda Alparslan Hoca’nın küçük hayranları ilgi odağı oldu. Minik yaşlarına rağmen büyük cümleler kurdukları görülen minik sevenlerinin yazdığı mektuplar okuyanları duygulandırdı. Yapılan paylaşımlarda çeşitli ülkelerden de mektupların yazıldığı görüldü.

YAPILAN HUKUKSUZLUK AYLAR SONRA SON BULDU!
5 Nisan 2018’de Furkan Vakfı’na ait yurt gibi gösterilerek mühürlenen 17 öğrenci evi ve 2 aile evinin mühürleri valiliğin kararıyla ‘evleriniz yurt değilmiş’ denilerek kırıldı. Öğrenci ve aileler yapılan hatadan dönülmesinden dolayı mutlu olsalar da yaşadıkları zulmü unutmayacaklarını ifade ettiler.

MV. KARADUMAN FURKAN NESLİ DERGİSİNİ ZİYARET ETTİ
Saadet Partisi gençlik kolları başkanı ve Konya milletvekili olan Abdulkadir Karaduman, Furkan Nesli dergisinin Adana’da bulunan ofisine ziyarette bulundu. Özelde Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul davasının genelde ise ülke ve dünya gündeminin konuşulduğu görüşmenin ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

ZULMÜN 300.GÜNÜNDE YURT İÇİ VE YURT DIŞINDAN ADALET ÇAĞRISI!
8 Şubat tarihinden itibaren haksız bir şekilde Bolu F Tipi Cezaevi’nde tecritte tutulan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebe ve sevenleri 5 Aralık Çarşamba gününün haksız tutukluluğun 300. günü olması sebebiyle Alparslan Kuytul Hocaefendi ve tüm mazlumlar için Adana Atatürk Parkı’nda ve birçok şehirde basın açıklaması düzenledi, özgürlük ve adalet çağrısında bulundu. Yapılan açıklamalarda “Furkan Vakfı tertemizdir! Alparslan Hoca tertemizdir! Alparslan Hocamız onurumuzdur! 300 gündür tek kişilik koğuşta tecrit uygulanan Alparslan Hocamız derhal serbest bırakılmalıdır. Zulüm devam ettiği müddetçe onun arkasında durmaya ve desteklemeye devam edeceğiz! Bu zulüm devam ettiği müddetçe Alparslan Hoca’nın talebeleri ve Furkan Vakfı Gönüllüleri olarak SUSMAYACAĞIZ ve DURMAYACAĞIZ” denildi.

FURKAN VAKFI BAŞKANI BOLU F TİPİ CEZAEVİNE NAKLEDİLDİ!
Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin avukatından edinilen bilgiye göre 10 aydır İzmir Ödemiş Cezaevi’nde tutuklu bulunan Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz’ün, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin bulunduğu Bolu F Tipi Cezaevi’ne nakli için verdiği dilekçe kabul edildi. Bolu cezaevine nakledilen Furkan Vakfı Başkanı Ali Alagöz, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yanına verildi. Böylece Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 10 aydır süren yalnızlığı, gelen zindan arkadaşıyla son buldu.

İHTİYAÇ SAHİBİ AİLELER UNUTULMADI!
Yaklaşık 1 yıl önce yani geçtiğimiz Şubat ayında Kayyum atanarak faaliyetten men edilen Furkan Vakfı gönüllüleri, yardıma muhtaç ailelere desteğe devam ediyor. Her türlü gıda yardımının yanı sıra battaniye ve halı gibi yardımlarla soğuk kış şartlarında ihtiyaç sahibi aileleri unutmayan Furkan Gönüllüleri, Hakka ve Halka Hizmetin bir vakfın duvarları ile sınırlı olmadığını bir kez daha göstermiş oldu. Bu görüntüler Vakfın kapısı kapatılmış, dernekler mühürlenmiş olsa da Hakka ve Halka Hizmetin kapısının açık kalabileceğinin ispatı oldu.

ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ HAKKINDA SON DURUM
Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi, adına açılan davalardan tek tek beraat etmeye devam ediyor. Geçtiğimiz mayıs ayında tutuksuz yargılandığı “Halkı Kin Ve Düşmanlığa Alenen Tahrik Etme” suçlamasıyla açılan davadan beraat etmişti. Savcının istinaf mahkemesine başvurmasıyla tekrardan incelenen davadan ise KESİN BERAAT etti. Ayrıca İstanbul Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen “Başbakana Hakaret” davasından da Alparslan Kuytul Hocaefendi için beraat kararı verilmişti. 8 Kasım 2018’de ise “terör propagandası” davasından ilk duruşmada tahliye edilmişti. Şimdi ise asılsız iddialarla açılmış 22 Ocak mahkemesinden tahliyesi umuluyor.
Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 10 Ocak ve 22 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilecek olan mahkemelerini sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Daha Fazla
 • ARKA KAPAK | Sayı 95

 • Almanca Tevhid Broşürü

  EY TEVHİDİ HAYKIRAN MÜSLÜMANLAR! Siz dünyanın en eski davasının bugünkü temsilcilerisiniz,…
 • YEMİN | Sayı 95

  Canım sağ oldukça rahmetli babam, Susarsam, hakkını helâl etmesin! Ak sütün emziren ihtiya…
 • 95. Sayımız Çıktı

  EDİTÖR İslam Medeniyeti’nin en temel esası Tevhid’dir. Peygamberlerin hepsi aynı gerçek üz…
 • 94. Sayımız Çıktı

  EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…
 • FURKAN NESLİNDEN TEVHİD MANİFESTOSU

  FURKAN NESLİNDEN TEVHİD MANİFESTOSU! Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin “Biz, Da…
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

ARKA KAPAK | Sayı 95