Anasayfa Anasayfa Zulüm Son Bulsun! | Sayı 99

Zulüm Son Bulsun! | Sayı 99

14 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Yaklaşık 30 yıldır İslam’a hizmet adına birçok faaliyet gerçekleştiren Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebeleri ve sevenleri 18 aydır yaşamış oldukları süreç nedeniyle yapılan haksızlığı tüm dünyaya duyurmak ve haksızlıklara farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdikleri çeşitli faaliyetlere devam ediyor. Bu sebeple Furkan Gönüllüleri:

  • Adım adım adalet arayışına devam ediyor! Alparslan Kuytul Hocanın haksız tutukluluğuna farkındalık oluşturmak için başlatılan “Özgürlük Yürüyüşleri” zaman zaman büyük kalabalıklarla ger­çekleştiriliyor.
  • Almanya/Berlin’de “Kur’an’ın Mesajı” konulu “Kon­ferans” gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen konferansta Alparslan Hocanın uğrunda zindana girmeyi göze aldığı Tevhid davasını unutmayacakları ve anlat­maya devam edecekleri vurgulandı.
  • Her pazar günü ‘Alparslan Kuytul Hoca ile Aynı Saatte Kitap Okuma Etkinliği’ düzenleyerek ülkemiz ça­pında zulme ve haksızlıklara karşı farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

                ALPARSLAN HOCANIN MAHKEMESİ 4.KEZ ERTELENDİ

                Alparslan Hocanın tutuksuz yargılandığı terör mahkemesi 4 Temmuz 2019 tarihinde 4. kez ertelendi. Bu karar üzerine duruşma sonrası eşi Semra Kuytul Hocahanım ve Alparslan Hocanın avukatı Âdem Tural adliye önünde açıklama yaptı. 4.Ağır Cezada görülen dava nedeniyle tutukluluğunun devam ettiğini belirten Adem Tural dosyaya yeni iddiaların eklendiğini açıkladı. Furkan Gönüllüleri de adliye önünde “Onun dosyası suç dosyası değil sus dosyasıdır” diyerek bir kez daha Alparslan Hocanın yanında olduklarını ve onu yalnız bırakmayacaklarını dile getirdi.

                ALPARSLAN HOCANIN “CEZAEVİ TELEFON KAYITLARI”

                Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü, Alparslan Kuytul Hocadan her hafta yayımlanan “ses kayıtları” için “Örgüt üyelerini yönlendirme” iddiası gerekçe gösterilerek ailesiyle telefonla görüşmesine süresiz kısıtlama getirilmesinin ardından savunma yapmasını istedi. Bunun üzerine Alparslan Hoca iddiaları çü­rüten bir savunma yaparak hukuksuzlukları gözler önüne serdi. Yasaklama­ya tepki göstermek için toplanan Furkan Gönüllüleri tüm engellere rağmen basın açıklaması gerçekleştirdi. Semra Kuytul Hocahanım, Tv5 Ana Ha­ber’e bağlanarak Alparslan Hocanın telefon görüş hakkının süresiz en­gellenmesine ilişkin yaşananları anlattı. Yurt dışında da bu yasağa tepki göstermek adına Danimarka, Almanya Hamburg, Almanya Dortmund’da onlarca kişinin katıldığı basın açıklamaları ger­çekleştirildi.

                ALPARSLAN HOCANIN TUTUKLULUĞUNUN 500. GÜNÜ

                30 Ocak 2018 tarihinde evine yapılan baskın sonrası gözaltına alınan Alparslan Kuytul Hocaefendi, 8 Şubat’ta çıkarıldığı mahke­mece haksız bir şekilde tutuklandı. Tutukluluk sürecinin 312 günün­de tek başına bir odaya kapatılarak psikolojik işkenceye maruz bırakıldı. Tutuklu yargılandığı her iki davada da çıkarıldığı ilk duruşmalarda tahliye edildi. Bu süreçte tutuksuz yargılandığı 3 davadan da beraat etti. 22 Ocak mah­kemesiyle üç gün süren seri duruşmalar sonrası mahkeme, Alparslan Hocanın tahliyesine karar verdi ve Hocaefendi, bir yıllık haksız tutukluluğunun ardından 24 Ocak’ta tahliye oldu. Tahliyesinden saatler sonra duruşma savcısının yaptığı itiraz ile si­yaseten tekrar tutuklandı. Bir an dahi hocalarına desteklerini kesmeyen Furkan gönüllüleri, 500 gündür çeşitli sessiz eylemlerle haksızlığı protesto etti ve etmeye devam ediyor.

                ÖZGÜRLÜK SİMGELİ ATKI SEBEBİYLE BİR GÜNDE 3 DURUŞMA GÖRÜLDÜ!

                ‘Alparslan Kuytul’a Özgürlük’ yazılı atkılarla yürümelerinden ötürü aralarında Semra Kuytul’un da olduğu yaklaşık 90 Furkan Gönüllüsü mahkemeye çıktı. Adana Merkez Adliyesinde görülen 3 ayrı du­ruşmada Furkan Gönüllüleri, yaptıkları yürüyüşün zararsız bir adalet arayışı olduğunu ifade ettiler. Savunmaları dinleyen hâkim bazı eksiklerin tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

                BABALARINA ÖZGÜRLÜK İSTEYEN “ÇOCUKLARA” DAVA AÇILDI!

                Semra Kuytul ve birçok Furkan Gönüllüsüne özgürlük simgeli atkıdan dolayı çeşitli davalar açılmıştı. Atkı sebebiyle açılan son dava ise “bu kadarına da pes artık” dedirtti. Semra Kuytul Hocahanım, sosyal medyadan yaptığı açıklamada babalarına destek olmak için özgürlük simgeli atkı takan, biri 15 diğeri 16 yaşında olan iki kızına da dava açıldığını duyurdu. Olayı sosyal medyadan öğrenen birçok siyasetçi, hukukçu ve gazeteciden tepki geldi.

                ŞİMDİ DE AİLESİYLE GÖRÜŞME YASAĞI!

                Alparslan Hocanın ailesiyle açık-kapalı görüş hakkı yasak­lanmaya çalışılıyor. Furkan Gönüllüleri Atatürk Parkı meyda­nında bu yasağı ve Alparslan Kuytul Hocaya yapılan zulmü konu alan basın açıklaması yapmak istedi fakat polisin engel olması üzerine açıklama adliye yanındaki İnönü Parkı’nda gerçek­leşti. Ayrıca Furkan Gönüllüleri Alparslan Hocanın ailesi ile görüşme hakkının elinden alınması kararına karşı kamuoyunda farkındalık oluşturmak amacıyla Cuma namazı çıkışında Adana’nın iki farklı böl­gesinde halka lokum ve gül dağıttı. Aynı gece Adana’da dört farklı yerde basın açıklaması düzenlendi. Kısıtlanma kararı sonrasında­ki görüş günü olan Salı günü, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden ge­len yüzü aşkın gönüllü, cezaevindeki görüşten çıkan Kuytul ailesini tekbir ve sloganlarla karşıladı. Açık görüş sonrası cezaevi önünde yapılan canlı yayında Furkan Vakfı Eski Başkanı Hasan Demir beye­fendinin sunumuyla son kısıtlamaları konu alan bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Daha sonra Ankara’ya giden Furkan Gönüllüleri Abdi İpekçi Parkı/ Sıhhiye’de basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açık­lamasının akabinde Ankara’nın en yoğun yerlerinden olan Sıhhiye Köprüsünün civarında yüzlerce Furkan Gönüllüsü yürüyüş ve özgürlük konvoyu gerçekleştirdi.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Yönetici
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Arka Kapak | Sayı 101

“ASIL SORGULANMASI GEREKEN BATI MEDENİYETİDİR! BATI MEDENİYETİ İNSANLARI BU HALE GETİRMİŞT…