Anasayfa Bölümler Sayılar #ZulümBiteneKadar ( Sayı 89 ) #ZULÜMBİTENEKADAR | Sayı 89 | Gündem Özel

#ZULÜMBİTENEKADAR | Sayı 89 | Gündem Özel

20 dakika ortalama okuma süresi
0
0

HİÇBİR YOL DÜZ DEĞİLDİR. ELBETTE YOKUŞLAR, TEPELER VE DAĞLARLA KARŞILAŞACAKSINIZ.
EĞER YOLUNUZ DOĞRU İSE “O HALDE MESELE YOK” DEYİP YOLUNUZA DEVAM ETMELİSİNİZ.

Alparslan Kuytul Hocaefendi

FURKAN GÖNÜLLÜLERİ “SESSİZ EYLEMLERİNE” DEVAM EDİYOR

30 Ocak’ta Valilik kararı ile faaliyetten men edilen Furkan Vakfı’nın gönüllüleri “pasif eylemlerine” meşru çerçevede devam ediyor. Yaklaşık 8 aydır yargısız infaz ile Bolu F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sevenleri, bu haksızlığın son bulması adına sessiz eylemlerine aralıksız devam ediyor.

Furkan Gönüllüleri Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin cezaevinde yaşamış olduğu yalnızlığı bir nebze paylaşabilmek adına Hocaefendi ile her hafta çarşamba günü aynı saatte çay-kahve içerek bu haksızlığı geçtiğimiz aylarda da Türkiye gündemine taşımışlardı. Yaptıkları sessiz eylemlerle tüm zulümlerin son bulmasını amaçlayan Furkan Gönüllülerinin “okuma ve yürüyüş” içerikli eylemleri toplumun tüm kesimleri tarafından dikkat çekti.

Tercih ettikleri eylemler ile kıymet verdikleri hususları tüm Türkiye’ye bir kez daha gösteren gönüllüler, yaptıkları etkinlikler ile Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ve hapiste olan Furkan Gönüllülerinin özgürlüğüne kavuşmasını istiyorlar.

ÇAY – KAHVE İÇME ETKİNLİKLERİ

Furkan Gönüllülerinin her hafta Çarşamba günü devam eden #BirlikteÇayKahve içme etkinliği bayramda da devam etti. Alparslan Kuytul Hocaefendi’den iki bayramdır ayrı kalmanın verdiği buruklukla geçen bu etkinlikte sevenleri, tecrit altında tutulan Hocaefendi ve tutuklu yargılanan diğer arkadaşları için sosyal medya üzerinden adalet ve özgürlük çağrısında bulundular.

Furkan Gönüllüleri bu etkinliklerle, ülkemizde ve İslam coğrafyasında artan zulüm ve haksızlıklara karşı gelerek, ömrünü İslami faaliyetlere adayan ve mazlumların gür sesi olmasıyla tanınan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sesi olmayı amaçlıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KİTAP OKUMA ETKİNLİKLERİ

Yaklaşık iki aydır her çarşamba ve pazar günü evlerinin bahçesinde, şehir merkezlerinde, park ve umumi bahçelerde, sosyal tesis, piknik alanı ve daha birçok yerde Alparslan Kuytul Hocaefendi ile aynı zamanda çay-kahve içen on binlerce Furkan Gönüllüsü, bu kez de Alparslan Kuytul Hocaefendi ile kitap ve dergi okuma etkinliği düzenlediler. Ayrıca Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin, sevenlerini Furkan Nesli okumaya davet etmesi üzerine, binlerce kişinin aynı anda dergi okuduğu anlamlı bir etkinlik daha gerçekleştirildi.
Yaklaşık 2 aydır devam eden Kitap ve dergi okuma etkinliği kimi zaman evlerde, kimi zaman açık alanda gerçekleştirilirken, Her Pazar saat 11.00’de Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Adana Reşatbey mahallesinde bulunan evinin önünde #AlparslanHocamıBekliyorum etiketiyle gerçekleştirilen anlamlı etkinlik ile sessiz eylemlere bir yenisi daha eklendi.

 

 

 

 

 

 

 

ÖZGÜRLÜK KONVOYLARI

Furkan Gönüllüleri tarafından Adana Merkez Park’ta gerçekleştirilen kitap okuma etkinliği çıkışında Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye destek amacıyla özgürlük konvoyu düzenlendi. Ayrıca 8 aydır her hafta Alparslan Kuytul Hocaefendi ile görüş için Adana’dan Bolu’ya giden Semra Kuytul Hocahanım, 30. Kez gidişinde, Hocaefendi’nin talebeleri ve sevenleri tarafından uzun bir konvoy eşliğinde uğurlandı.

 

 

 

 

 

 

 

ÖNCÜ NESLİN BAYRAMLAŞMA PROGRAMI

Kurban Bayramı gecesinde dualarda buluşan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin binlerce seveni, 23 Ağustos’ta da Adana Merkez Camiinde bayramlaşmak için bir araya geldi. Hocaefendi’den ayrı olmanın burukluğuyla geçen bu ikinci bayramda, Adana’nın merkezinde oluşan kardeşlik ve muhabbet ortamı kalplere bir nebze de olsa ümit verdi. ‘Ümmet-i Muhammed’in kurtuluşu, Alparslan Kuytul Hocaefendi ve haksız bir şekilde tutuklu yargılanan diğer mazlumların bir an önce tahliye edilmesi için’ topluca dua edildi. Okunan Kur’an-ı Kerim ve ilahi sonrasında mazlumlar adına yazılmış bir şiiri dinleyen topluluktan, “Alparslan Hocamız serbest kalmalı”, “Öncü Nesil her daim Hocasının yanında” şeklinde slogan ve tekbir sesleri yükseldi. Açık alanlarda bayramlaşma etkinliğinin Türkiye’nin çeşitli illerinde de gerçekleştirildiği görüldü.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Yurtdışı ve Yurt İçindeki Sevenlerinden Bayram Mesajı
Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin yurtdışındaki talebeleri bir araya gelerek Hocaefendi ve diğer tutuklu kardeşleri için 2 dilde bayram mesajı yayımladı.

 

 

 

 

 

 

 

Alparslan Kuytul Hocaefendi Açık Görüşte Ailesiyle Bayramlaştı

Son iki bayramı ailesinden ve sevdiklerinden uzakta, bir koğuşta tek başına geçiren Alparslan Kuytul Hocaefendi, 25 Ağustos’ta açık görüş günü olması münasebetiyle ailesi ile bayramlaştı. Alparslan Kuytul Hocaefendi ile görüşen Semra Kuytul Hocahanım, Hocaefendi’nin herkesin bayramını tebrik ettiğini ve “Bayramda size çok dua ettim” dediğini iletti.

Furkan Gönüllüleri, Avrupa’nın ve Türkiye’nin birçok yerinde, “Alparslan Kuytul’a Özgürlük” pankartı açarak haksız tutukluluğa tepkilerini gösterdiler.

ÖZGÜRLÜK İÇİN PANKARTLAR AÇILDI

Furkan Gönüllüleri, Avrupa’nın ve Türkiye’nin birçok yerinde, “Alparslan Kuytul’a Özgürlük” pankartı açarak haksız tutukluluğa tepkilerini gösterdiler.

ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞLERİ

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin evinin önünde kitap ve dergi okuma etkinliğine katılan Furkan Gönülleri etkinlik sonrası öğlen namazını eda etmek için Adana Merkez Camiine yürüyerek gitti. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin talebe ve sevenleri cami bahçesinde hasbihal etti. Sonrasında Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin evinin önüne kadar yürüyen kalabalık sessizce dağıldı.

Furkan Gönüllülerinin 15 Eylül’den itibaren başlattığı Özgürlük Yürüyüşleri Semra Kuytul Hocahanım’ın da katılımıyla Adana’nın birçok bölgesinde gerçekleştirilirken, Türkiye’nin farklı şehirlerinde de gerçekleştirilmeye devam ediyor… Sessiz çığlığın her geçen gün arttığının görüldüğü şu günlerde Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen yürüyüş görüntüleri, Öncü neslin zulme rıza göstermediğinin ilanı oluyor.

BAŞYAZARIMIZ ALPARSLAN KUYTUL HOCAEFENDİ HAKKINDA SON DURUM!

Alparslan Kuytul Hocaefendi, terörle hiçbir alakası olmadığı halde yaklaşık 8 aydır haksız bir şekilde terör örgütü üyesi gibi muamele görmeye devam ediyor.

Tutukluluk sürecinin başından itibaren diğer mahkumlardan farklı bir muamele görerek tecrit zulmüne maruz bırakılan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin cezaevi şartları gün geçtikçe ağırlaştırılmaktadır. Avukatı ve ailesi aracılığıyla yapılan itirazlar sonucunda geri verilen bazı haklar tekrar elinden alındı. Haftada bir kez bir kişiyle spora çıkabilen ve böylece aylar sonra ilk defa gökyüzünü ve toprağı görebilen Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye bir zulüm daha yapıldı. 5,5 ay sonra zoraki bir şekilde verilen bir kişiyle sohbet edebilme hakkı elinden alındı. Haftada bir kez olan spora çıkma hakkı da hiçbir gerekçe gösterilmeden 2 ayda sadece 3 kez ve TEK BAŞINA olacak şekilde değiştirildi.

Furkan Nesli Dergisi olarak Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye uygulanan bu büyük zulmün bir an evvel son bulmasını ve 8 aydır devam eden haksız sürecin bir an evvel ADALETLE sonuçlanarak Hocaefendi’nin tez zamanda tahliyesini temenni ediyoruz…

MEDYANIN ALGI OPERASYONUNA SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

14 Eylül’de yandaş ve tetikçi medyada çıkan, Alparslan Kuytul Hocaefendi ve arkadaşlarına yönelik “41 yıl hapis cezası istemi” başlıklı algı dolu haberlere karşılık sosyal medyadan tepki yağdı. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sevenleri bu moral bozma amaçlı algı operasyonu karşısında bir kez daha dik duruş göstererek tepkilerini dile getirdiler. Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının resmi internet sitesinde ( www.furkanvakfi.org ) konuyla ilgili yapılan açıklamada da, ‘41 yıllık ceza isteminin, tamamıyla ALGI ve SİYASİ oyunun bir parçası olduğu’ ifade edildi.

SADECE EVLER DEĞİL ÖZEL EŞYALAR DA MÜHÜRLÜ!

5 Nisan 2018 tarihinde Furkan Vakfına ait kaçak yurt denilerek evleri mühürlenen ve maddi- manevi birçok sıkıntıya maruz bırakılan aile ve öğrencilere uygulanan zulüm hala devam ediyor. Okulların başlamasıyla yeni evlerine yerleşen öğrencilerin mağduriyetleri ise sürüyor. Mühürlenen evlerde öğrenci ve ailelere ait olan özel eşyaların alınmasına dahi izin verilmiyor. Okul kitaplarına varana kadar birçok özel eşyaların içeride kaldığı Valilik makamına defalarca bildirildiği halde konuya yetkililer tarafından bir çözüm getirilmedi. Evleri mühürlenen aileler, akraba ve arkadaşlarının desteği ile hazırlanan evlerde kalırken bir an evvel kendi eşyalarına ulaşmak istiyorlar.

Haksız bir şekilde evi mühürlenen aile yaralarını sarmaya çalışıyor. Yeni evli çift olan ve bir erkek bebekleri dünyaya gelen Kocaman ailesi, bebeklerini kendi evlerinde büyütmeyi, yetkililerin artık bu zulme bir an önce son vermelerini ve evlerinde yaşama haklarına kavuşmayı istiyorlar.

FURKAN VAKFI TERTEMİZDİR!

Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul Hocaefendi ile birlikte mahkeme süreci devam eden yaklaşık 30 kişi hakkında hazırlanan iddianame sonrası elde edilen klasörlerde Furkan Vakfı ve Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin hiçbir terör örgütü ile irtibatı olmadığına dair emniyet ve MİT tarafından hazırlanmış raporlar ortaya çıktı. Furkan Vakfı’nın twitter hesabından yayınlanan belgelerde Vakfın ve Hocaefendi’nin hiçbir terör örgütü ile irtibatı olmadığı açıkça görülüyor. Yayınlanan belgeler kamuoyunda ciddi yankı uyandırırken konuyla ilgili olarak başlatılan etiket çalışmasında #FurkanVakfıİşteBelgesi ve #FurkanVakfıTertemizdir etiketi dünya gündemine oturdu. Ayrıca vakfın hesabından yayınlanan mesajlarda buna benzer belgelerin devamının olduğu ve tüm gerçekler ortaya çıkıncaya kadar Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin suçsuzluğunu ispatlayan raporların yayınlanmaya devam edileceği duyuruldu. İşte o belgelerden bazıları;

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: #ZulümBiteneKadar ( Sayı 89 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

انهيارُ الأُمَّةِ وأسبابُ الانهيار – الجزء الرابع | Sayı 95

الحمدُ للهِ الذي أرانا في كتابِه العزيزِ طريقَ الهدايةِ وعلّمنا القوانينَ التي نُؤسّسُ بها…