Anasayfa Anasayfa 104. Sayımız Çıktı

104. Sayımız Çıktı

2 dakika ortalama okuma süresi
0
0

“Kadına Şiddet” ve “LGBT” başlıklarının ardından “Toplumsal Çöküşün Eşiğinde” serimize “Eğitim Problemleri- Seküler Eğitim” konusu ile devam ediyoruz. Bilimin geliştiği, teknolojinin her alanda giderek yaygınlaştığı bu dönemde, toplumumuz yaşam standartı olarak yükselirken, manevi değerler açısından çöküşe doğru gidiyor. Bu çöküşün ana sebeplerinden biri ‘eğitim problemi’ olurken, seküler eğitim sisteminde yetişen nesiller adeta uçuruma doğru sürükleniyor. Toplumlara Kur’an’ın eğitim metodunun sunulması ve aktif şekilde hayata geçirilmesi sonucunda
neslimiz de toplumumuz da ıslah olacak ve sonunda İslam Medeniyetine kavuşacağız biiznillah. Toplumları çöküşten kurtaracak yegâne nizamın İslam olduğunu vurgulayan ve Tevhidin tüm sorunlara çözüm olduğunu yıllardır anlatan Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin “Kelime-i Tevhid’in Mahiyeti” başlıklı konferansından hazırladığımız başyazı serisini sizlerin istifadesine sunarken, Başyazarımızın 5 Aralık 2019 tarihinde gerçekleşecek olan mahkemesinden tahliye kararı çıkmasını ve ‘Suç Değil Sus Dosyası’nın artık kapatılmasını temenni ediyoruz.

Bir nebze de olsa eğitim problemine çözüm sunmaya çalıştığımız Aralık sayımızın, toplumsal çöküşün önünde bir set olmasını, kaybettiğimiz değerlerimizin farkına varmamıza vesile olmasını diliyoruz.

Hayırlı okumalar…
Furkan Nesli

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Dünya Haberler | Sayı 105

DÜNYADA 2019 NASIL GEÇTİ?                 Ne yazık ki 2019 yılında dünya yine olumsuz birç…