Hakkımızda

Gayemiz / Vizyonumuz

 Öncü Neslin Yükselen Sesi, Furkan Nesli Dergisi isminin de gereği olarak, her zaman Hakkı ortaya koyup, işe evvela Allah Azze ve Celle’nin hakkıyla başlanması gerektiğini savunmaktadır. Yanlışa karşı çıkarak, taraf olmaktan da çekinmemektedir.

Yayın Çizgisi

Her meseleye Kur’an ve Sünnet penceresinden bakan yayın çizgisi, ‘Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı’ söylemiyle, İslami davetin ve kutlu davanın tüm insanlığa ulaşmasını amaçlamaktadır. Gerçeklerin gizlendiği, hakların gasp edildiği, yapılan zulümlere sessiz kalındığı bir dönemde, hakkın gür sesi olmak Furkan Nesli Dergisi’nin en önemli düsturlarındandır. Ümmetin kanayan coğrafyalarını gündeme getirerek Müslümanların derdiyle hemhal olmayı, kardeşliğimizi hatırlamayı, Ümmet olmayı, aynı zamanda bugün bu duruma düşüşümüzün sebeplerini ve çözümlerini de masaya yatırmaktadır. Bu durumdan kurtuluşumuzun reçetelerini de Kur’an ve Sünnet’ten delillerle sunmaktadır.

Hedefimiz / Vazifemiz

Öncelikli vazifesi İslami bilinç kazandırmak ve davet olan dergimiz; Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin meselelere basiretli yaklaşımlarından ilham alarak, İslami perspektifinden bakarak, batının ve batılın iç yüzünü ortaya koyarak şu karanlık çağımızda yönünü şaşırmış insanımıza ışık olma gayretindedir.

Derginin Kuruluşu ve Amacı

2011 yılının Mayıs ayında yayın hayatına başlayan dergimizin amacı; Tevhid Davasını herkese ulaştırmakla birlikte toplumumuza aydın-âlim bir bakış kazandırmaktır. ‘Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı’ söylemiyle, İslami davetin ve kutlu davanın tüm insanlığa ulaşmasını amaçlamaktadır.

Yorumlar Kapalı