Anasayfa Bölümler Editörden EDİTÖR (SAYI 44)

EDİTÖR (SAYI 44)

4 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Furkan Nesli olarak yayın hayatına başladığımız günden beri daima hakkın tarafında olup zalime ve zulmüne karşı dimdik durmaya gayret gösterdik. Ve bu hususta okuyucularımıza Müslümanların inandıkları dava uğrunda geri adım atmadan dik durmaları gerektiğini gücümüz yettiğince anlatmaya çalıştık. Hiçbir zaman haksız tarafın yanında yer almadık. Dünyanın neresinde olursa olsun yapılan zulme rıza göstermedik.

Bu sayımızda ise Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının konferanslarına yönelik engellemelerin daha da artması ve ülke genelindeki bayan erkek tüm konferansların engellenmesi hasebiyle ayın konusunu “PKK’ya Çözüm, Alevilere Açılım, Cemaatlere Baskı” olarak belirledik. Hükümet’in ülkenin huzuru ve güvenliği için diyerek; PKK’ya yönelik çözüm sürecinde birçok hak tanıması ve yine Alevilere yönelik açılım çalışması yapması, mukabilinde Müslüman cemaatlere engelleme getirerek kısıtlamalar getirmesi kafalarda soru işaretleri oluşturmaktadır. Bizler de yapılan engellemeleri dile getirerek siz değerli okuyucularımıza konuyla ilgili bilgileri daha net bir şekilde sunmaya çalıştık.

Dergimizde, bu süreç içerisinde twitter ve gündem çalışmalarında Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfına destek olan dernek ve temsilcilerin mesajlarına, bazı yazar ve entelektüellerin tweetlerine yer verdik. Akabinde İslamî hareketin engellenemeyeceğine ve davasına inanmış Müslümanların dik durarak daima yollarına devam etmeleri gerektiğine dair yazılar kapak sayfalarımızda yer almaktadır.

Ayrıca gündemle ilgili özel açıklamalarının yer aldığı Başyazı sayfamızda Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi, Müslüman cemaatlere yapılan bu engellerin perde arkasını anlatmış ve asıl meselenin İslamî hareketin bitirilmesi olduğuna dair önemli tespitlerde bulunmuştur.

Bu vesile ile bütün cemaatlerin birlik olup oynanan oyunun farkına varmasını ve bu oyunun bir an evvel bozulmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz. Bir sonraki ay görüşmek üzere. Allah’a emanet olun.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Yönetici
 • 99. Sayımız Çıktı!

                 …
 • 98. Sayımız Çıktı!

  EDİTÖR “O’nu Tanıyan Sevmez Mi?” kapak konusuyla Haziran ayında da yine dolu dolu bir içer…
 • 97. Sayımız Çıktı

  EDİTÖR Bir meydan okumadır “Siz Mi Daha İyi Bilirsiniz Yoksa Allah Mı?” ayeti… Cevabı içer…
 • 94. Sayımız Çıktı

  EDİTÖR Bir önceki sayımızda Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 Ocak tarihinde…
 • 92. Sayımız Çıktı | Editör

  EDİTÖR     Bugün Ümmet izzeti yaşaması gerekirken zilleti yaşıyor. Her yerde akan kan Müsl…
 • 85. Sayımız Çıktı | Furkan Nesli Dergisi

  İman, ibadet, ahlak ve mücadele ruhu veren yazılarıyla yeni neslin yetişmesinde adeta bir …
Kategoriden Daha Fazla: Editörden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Zulüm Bitene Kadar! | Sayı 88 | Gündem Özel

FURKAN VAKFINDAN CEMAAT VE GRUPLARIN DENETLENMESİ KONUSUNDA AÇIKLAMA! Son günlerde bazı çe…