Anasayfa Furkan Nesli FURKAN GÖNÜLLÜLERİNİN HÜRRİYET MÜCADELESİ | Sayı 96

FURKAN GÖNÜLLÜLERİNİN HÜRRİYET MÜCADELESİ | Sayı 96

14 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Furkan Gönüllülerinin “Hürriyet Mücadelesi” Türkiye ve Avrupa’da gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

FURKAN GÖNÜLLÜLERİ

Özelde Alparslan Kuytul Hocaefendi genelde ise tüm mazlumlar adına gerçekleşmesi istenilen adalet ve özgürlük için yurt içi ve yurt dışında kalabalık gruplar halinde ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞLERİNİ gerçekleştirmeye devam ediyor.
Her hafta pazar gününü çeşitli sivil etkinliklerle değerlendiriyor, kitap okuma faaliyetini aralıksız olarak sürdürüyor.
Adana, Kahramanmaraş, Ankara, Batman, Malatya, Gaziantep, Elâzığ, Mardin, Manisa, İskenderun, Mersin, Erzurum, Niğde ve Kozan’da Miraç Gecesi vesilesiyle düzenlenen konferanslarda bir araya gelerek geceyi ihya ettiler.
Furkan Nesli Dergisi’nin yayımlamış olduğu Tevhid eki ile ev, okul, iş yeri, cami, park, otobüs demeden her yerde Tevhidi anlatıyor. Kalplere Tevhid davasını ulaştırmaya çalışan gönüllüler Tevhidi gündem yaparak İslam Medeniyeti yolunda emin adımlarla ilerliyor.

“TEVHİDDEN MEDENİYETE” KONULU BASIN AÇIKLAMASI
Furkan Gönüllüleri, Adana Atatürk Parkı’nda “Tevhidden Medeniyete” konulu basın açıklaması gerçekleştirdi. Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen basın açıklamasında, Tevhidin, güçlü bir toplum, güçlü bir devlet, güçlü bir ümmet meydana getirdiği üzerinde duruldu.

BOLU CEZAEVİ ÖNÜNDE HAKSIZ TUTUKLULUĞA KARŞI PROTESTO
Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sevenleri çeşitli pankart, döviz, karanfil, gül ve atkılarıyla Bolu F Tipi Cezaevinin önünde toplanarak, haksız tutukluluğu protesto etmeye devam ediyor. Yurt içi ve yurt dışından gelen sevenleri, Hocaefendi’yi görme imkanları olmasa da aynı atmosferi paylaşmak ve ailesine destek olmak amacıyla her hafta Bolu’da bir araya gelerek “Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Yalnız Olmadığını” göstermiş oluyorlar.

ZULME KARŞI YENİ BİR ETKİNLİK
Furkan Gönüllüleri, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin şahsında tüm mazlumlara destek olmayı amaçladıkları etkinliklere bir yenisini daha ekledi. Gönüllüler, Adana Atatürk Parkında kitap okuma faaliyetinin ardından “Alparslan Hocayı Dinleme Etkinliği” düzenledi. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ders niteliğindeki konuşması büyük bir muhabbetle dinlenildi. Hakikatleri herkese ulaştırmayı amaçlayan gönüllüler, zulme karşı farkındalık oluşturmaya devam edeceklerini belirttiler. Hocaefendi’nin dikkat çeken analizlerini, uyarı, nasihat ve isabetli açıklamalarını dinleyen talebe ve sevenleri, “cezaevinde olsa da hocamızı dinlemeye ve dinletmeye devam edeceğiz” mesajı verdi. Konuşma çevredeki vatandaşlar tarafından da merak ve ilgiyle takip edildi.

AÇIK HAVADA CUMA TEFSİRİ
Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 23 Yıldır her hafta Cuma akşamları gerçekleştirdiği tefsir dersleri, haksız tutukluluk sebebiyle 14 aydır gerçekleştirilemiyor. Hocaefendi’nin 30 Ocak operasyonu öncesinde gerçekleştirdiği tefsir dersi kaydı açık havada canlı olarak yayınlandı. Yüzlerce Furkan Gönüllüsü yağmura rağmen program için Adana Merkez Park’ta bir araya geldi. Ön programın akabinde yayınlanan tefsir dersi programına katılanlar, “Alparslan Hocam Serbest Kalmalı, Alparslan Hocam Onurumuzdur” diyerek slogan attılar.

Semra Kuytul Hocahanım sosyal medya hesabından “Açık havada bir Cuma klasiği yaşıyoruz. Tefsir dersi dinliyoruz. Malumunuz vakfımız kapalı, kapısında kilit VAR! BİZE HER YER VAKIF! Hepimiz Onu Dinliyoruz” diyerek duygularını ifade etti.

BÜYÜK ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞÜ
Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin haksız tutukluluğunun 414. gününde binlerce seveni 5 Ocak Meydanından İstasyon Meydanına kadar büyük özgürlük yürüyüşü gerçekleştirdi. Adana’nın en işlek caddelerinde gerçekleştirilen yüzlerce metre uzunluktaki yürüyüşte Furkan Gönüllüleri tekbir, tevhid ve özgürlük sloganlarıyla zulümlere karşı tepkilerini dile getirdiler.
Artan Zulme Karşı Basın Açıklaması! Özgürlük, adalet, hürriyet, medeniyet için gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Türkiye’de artan zulme karşı İstasyon Meydanında basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin suçsuz olduğu, haksız bir şekilde aylardır tutuklu bulunduğu ve diğer mazlumlarla birlikte bir an önce serbest bırakılması gerektiğinin mesajını verdiler.
Furkan Gönüllülerine Haksız Gözaltı! Büyük yürüyüş sonrasında camide akşam namazını kılan üç Furkan Gönüllüsü namaz çıkışında, “izinsiz gösteri yürüyüşü yapmak ve polise mukavemet etmek” iddiasıyla gözaltına alındı. Gönüllüler, gece gözaltında tutulduktan sonra ertesi gün çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

HALKA AÇIK MEKTUP
Furkan Gönüllüleri Atatürk Parkı’nda halka açık mektup okudu. Türk, Kürt, Arap, Çerkez, Zaza, Laz bütün halka seslenilerek gerçekleştirilen basın açıklamasında, “Tüm beşerî ideolojileri ve onların meydana getirdiği doğu ve batı medeniyetlerini reddedip İslam Medeniyeti ulaşalım” çağrısı yapıldı.

MAHKEME 3. KEZ ERTELENDİ!
Alparslan Kuytul Hocaefendi, Mahfuz Ç. ve Gökhan Y.’nin terör propagandası suçlamasıyla yargılandıkları ve 8 Kasım’daki ilk duruşmada tahliye aldıkları davanın üçüncü duruşması 4 Nisan’da Adana’da görüldü. Duruşma, savcının ek süre talebi ve dosyaya yeni eklenen evrakların incelenmesi adına 4 Temmuz 2019 tarihine ertelendi.

ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞLERİ SEBEBİYLE 7. KEZ MAHKEME!
Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye özgürlük çağrısında bulunmak amacıyla 9 Kasım 2018 ve 8 Ocak 2019 tarihlerinde özgürlük simgeli atkıları ile yürümelerinden dolayı Semra Kuytul’un da aralarında bulunduğu 53 kişi hakkında 2 ayrı soruşturma açıldı. Böylece Semra Kuytul hakkında özgürlük yürüyüşleri sebebiyle 7. kez mahkeme açılmış oldu.

ÖZGÜRLÜĞE ATILAN ADIMLAR 200. GÜNÜNDE!
İlki 15 Eylül 2018 Cumartesi günü Adana’da Furkan Gönüllüsü 10 bayan ile başlayan ve aralıksız devam eden özgürlük yürüyüşleri 200. gününe ulaştı.
Özgürlük Yürüyüşünün 200. Gününde Bir Gözaltı Daha: Özgürlük Yürüyüşlerinin 200. gününde “Alparslan Hocama Özgürlük” yazılı atkıyla yürüyen birkaç bayan herhangi bir yasaklama ve uyarı olmaksızın Ankara Emniyeti tarafından haksız bir şekilde gözaltına alındıktan birkaç saat sonra idari para cezası kesilerek serbest bırakıldı.

MISIR ZULMÜNÜ PROTESTO EDENLER HAKKINDA KARAR
Mısır’da 9 gencin zalimce idam edilmesini protesto etmek için bir araya gelen Bingöllü 10 vatandaş izinsiz açıklama yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Savcı; gönüllülerin gerçekleştirmek istediği basın açıklamasının metninde herhangi bir suç teşkil eden ifade olmadığını, ayrıca Alparslan Kuytul Hocaefendi hakkında kesinleşmiş bir mahkûmiyet kararı olmadığı için “suçu ve suçluyu övme suçunun” unsurlarının gerçekleşmediği anlaşılarak “kovuşturmaya yer olmadığına” karar verdiğini belirtti.

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Furkan Nesli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Lgbt Hakkında Bilmediklerimiz | Sayı 103

Her ortamda sürekli gündemde tutulmaya çalışılan ve küresel odakların; müzik, sinema ve mo…