Anasayfa Anasayfa Furkan Vakfı 23 Yaşında! | Sayı 80

Furkan Vakfı 23 Yaşında! | Sayı 80

3 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Çilelerle kurulan, Allah’ın davası için samimi çilekeşler yetiştiren, haksız engellere ve her türlü zorluğa göğüs gere gere büyüyen, Allah’ın yardımıyla faaliyetlerine ara vermeksizin ilk günkü aşkla devam eden Furkan Vakfı 23 yaşında, yola devam ediyor…

Kurulduğu günden bu yana çizgisini değiştirmeden Tevhid davasını düstur edinerek yoluna devam eden Furkan Vakfı, 24 Kasım Cuma günü, 23. yılına özel forum programı gerçekleştirdi.
“Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalıdır” sloganıyla hareket eden Furkan Hareketi, ümmetin kurtuluşu için Türkiye’nin dört bir yanında konferanslar, gençlik programları, panel ve söyleşi gibi halkımızı bilinçlendiren sosyal etkinlikler ve eğitim amaçlı programlar ile geldiği 23. yaşını yoğun duygular içerisinde kutladı.

Her anı dopdolu olan ve izleyenlerde vakfın ilk kuruluş yıllarına özel his dolu anlar yaşatan, özenle ve bin bir emekle hazırlanmış programın çok yönlü olması izleyenlerin memnuniyetini kazandı. Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirilen programda, vakfın geçmişini anlatan ‘Dünden Bugüne Furkan Vakfı’ başlıklı sinevizyon gösterimi, hüzünlendiren ve coşturan ezgileriyle Grup Furkan, içerisinde nostaljik sürprizlerin de olduğu forum bölümü yer aldı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye özel sorular sorulurken, Hocaefendi, İslam davasına başladığı ilk yıllardan, davet hatıralarıyla dolu üniversite ve askerlik yıllarından bahsetti.
Furkan Hareketi mensuplarının da ilk defa duydukları özel anılarını anlatan Hocaefendi hareketin başlangıç gününden bu aşamaya gelme sürecini anlattı. Hocaefendi’nin siyah saçlardan beyaz saçlara geçiş sürecine şahitlik eden fotoğraflar büyük beğeni topladı.

Kur’an tilavetiyle başlayan forum, Kâbe’de çekilen bir dua videosu ile son buldu.

“BİZİM BİLDİĞİMİZ TEK BİR MENFAAT VAR, O DA ALLAH’IN RIZASIDIR…”

Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

HALİFE’YE MEKTUP| Sayı 93

Halife Ömer bin Abdülaziz, Hasan-ı Basrî Radıyallahu Anh’den, adaletli bir halifenin vasıf…