Anasayfa Anasayfa Hocaefendi’den Mesaj- 15 | Sayı 99

Hocaefendi’den Mesaj- 15 | Sayı 99

12 dakika ortalama okuma süresi
0
0

ARKADAŞLARIMA SÖYLE; ALLAH KADERİMİZİ BÖYLE YAZMIŞ

Hayatını mazlum ümmetin kurtuluşuna adayan Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi, 18 aydır haksız ve hukuksuz bir şekilde Bolu F Tipi Cezaevinde tutuklu olarak yargılanmaya devam ediyor.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Eşi Semra Kuytul ile gerçekleştirdiği telefon görüşmelerinde, 10 dakika gibi kısa bir zaman diliminde önemli mesajlar içeren ses kayıtları her hafta yayınlanmaktaydı. Binlerce seveninin heyecanla beklediği Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin telefon konuşmaları “dışarıya talimat verdiği(!)” gerekçesiyle süresiz olarak kısıtlandı. Bu haksız karardan bir an önce dönülmesini ve 18 aydır cezaevinde bulunan Başyazarımızın bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Bu sayımızda ise toplamda 50 tane ses kaydı bulunan Başyazarımızın telefon konuşmalarından “talebelerine yönelik özel dileklerinin” yer aldığı metinlerden derlemeleri sizlerle paylaşıyoruz.

Tüm kardeşlerimizin şunu bilmesi gerekir; hangi zulmü yaparlarsa yapsınlar, hangi iftirayı atarlarsa atsınlar, Kur’an’ın elmas gibi olan hakikatlerini ve Tevhid davasını ölene kadar anlatmaya devam edeceğiz inşallah.

Peygamberimiz bir hadisinde, “Uğradığı haksızlığa sabredenin Allah şerefini arttırır” buyuruyor. Biz de bir haksızlığa uğradık eğer sabredersek Allah şerefimizi arttıracaktır.

| 8 Haziran 2018

Kardeşlerime söyle; “Allah kaderimizi böyle yazmış, bizi birbirimizle tanıştırmış, beraber yaşayacağız, beraber hizmet edeceğiz ve beraber öleceğiz.”

Tüm arkadaşlar, her gece saat 02.00 ile 03.00 arası kalkıp, namaz kılıp dua etsinler.

| 22 Haziran 2018

Biz ateş gibi yanmaya devam edeceğiz, ateş gibi yanacağız ama sonunda küle değil güle döneceğiz inşallah. Kardeşlerime şunu söylemek istiyorum; beni çok sevdiğini söyleyip İslam’a hizmette rol almayanlar demek ki Allah’ı sevmeden beni sevmişler… Ben böyle bir sevgiyi kabul etmekten Allah’tan haya ederim. Beni seviyorlarsa önce Allah’a hizmet etsinler. Evde oturmasınlar, sürekli anlatsınlar, koştursunlar.

| 6 Temmuz 2018

Hepinizden istediğim şey, yolunuza devam edin, tebliğe ağırlık verin! İslam’ı anlatın, İslam’ı haykırın.

| 20 Temmuz 2018

Tüm arkadaşlara çok selamımı söyle. Benim durumum iyi hamdolsun, onlar çalışırlarsa ben daha iyi olurum.

| 10 Ağustos 2018

Şunu da tüm arkadaşlarımız bilsin; hakikat bütün engelleri parçalayıp hedefine ulaşan bir roket gibidir. Eninde sonunda hakikat bütün engelleri parçalayacak ve Allah’ın izniyle hedefine ulaşacaktır.

| 17 Ağustos 2018

Ben ümitliyim elhamdülillah, tüm arkadaşlarımız da ümitli olmalı … Ümidini kaybeden geleceğini kaybeder, ümitsizlik insanı tembelleştirir. Ümit, insanı harekete geçiren bir muharriktir. Bunları unutmamak lazım. Ümitli olan insan canlı olur, dinç olur, hareketli olur, bir şeyler yapar ümidini kaybeden tembelleşir. Allah yok mu ki umutlarımız yok olsun?

| 28 Eylül 2018

Vazifemiz; karanlıklar içindeki insanlığa, Kur’an medeniyetini göstermek için mum gibi yanmak, ümmetimizin dirilişi uğrunda gerekirse ölmektir. Ümmetin dirilişi için bunlara değer, koskoca bir ümmet şu anda uyuyor, can çekişiyor. Ümmetin dirilişi uğrunda herkes mum gibi yanmayı gerekirse ölmeyi de göze almalı. Baş koymaya layık olan Allah’ın davası için bir taş koymayanlar hangi yüzle cenneti istemektedirler. Bu dava Allah’ın davasıdır, haktır, uğrunda baş koymaya değer, sonunda cennet var.

Bizi susturmak istiyorlardı ama Allah’a çok şükür hakikat susmadı. Talebelerim de susmadı onlarla gurur duyuyorum. Hakikatleri susturmak isteyenler haktan korkan korkaklardır. Eğer haktan korkmuyorlarsa o zaman neden susturmak istiyorlar? Demek ki bunlar haktan korkan korkaklar!

| 2 Kasım 2018

Yokluğumda çiçeklerime ve fidanlarıma bakıp onları sulayan, kurumalarına izin vermeyip onları büyütenler benim gerçek ve özel talebelerimdir. Onlar benim gururumdur, onlar ayakta kalmama vesile olanlardır. Kıyamet gününde Rabbim konuşmama izin verirse, “Rabbim, ben yokken onlar davamızı devam ettirdiler. Onları affet” diye Allah’a yalvaracağım. Peygamberimiz Sallallahu Teala Aleyhi ve Selem, “Yetimi koruyan, gözeten cennette benimle beraber olacak” buyurmuş. Bu müjde aslında manen yetim kalan insanlar için de söz konusu… Bu müjde, manen yetim kalan talebelerimi kollayıp gözetenler için de olacak inşallah, bundan emin olun. Manen yetim kalan talebelerimi koruyanlar, onları sulayanlar inşallah onlar da Peygamberimizle beraber olacaklar.

| 23 Kasım 2018

Devletler başka devletleri belki silahlarla mağlup edebilir ama onların kalplerini silahla kazanamazlar. Belki topraklar kazanabilirler. Düşmanların kalbi silahla değil davamızın hak olmasıyla ve dik duruşumuzla kazanılır. Onun için tüm kardeşlerimiz dik durmaya ve hakikati haykırmaya devam etmeliler. Acı olacak tabi, acı çürük imanları bitirecek, fakat sağlam imanları daha da kuvvetlendirecek.

| 28 Aralık 2018

Biz yolumuza devam edeceğiz tüm arkadaşlarımız şunu bilmelidir; Furkan Hareketinin ve Öncü Neslin misyonu üçtür: Birincisi, Tevhid davasını herkese duyuracak şekilde haykırmak. İkincisi, peygamberlerin hareket metodunu herkesin anlayacağı şekilde ortaya koymak. Üçüncüsü, İslam Medeniyetini yeniden inşa etmek için durmaksızın mücadele etmek. Biz, Tevhid davasını herkesin duyacağı şekilde haykıracağız… Tevhidi o kadar anlatmalısınız ki size bakanlar Tevhidi hatırlamalılar. Şayet size bakanlar Tevhidi hatırlamıyorsa Tevhidi az anlatmışsınız demektir. Biz sürekli olarak Tevhid üzerinde durduğumuzda Allah’ın yardımının daha çok geldiğini de göreceğiz. Çünkü Allah Azze ve Celle kendi dinine yardım edenlere daha çok yardım eder.

| 18 Ocak 2019

Bana gösterilen sevgiye, saygıya tahammül edemediler. Onlar ne yaptılarsa da başarılı olamadılar, kardeşlerime teşekkür ediyorum. Onlar çıldırdılarsa da kardeşlerim sevgilerini, saygılarını ifade ettiler.

Her kardeşimiz anlatmaya devam etmeli, daha önce de demiştim, bundan sonra her ev vakıf, her ev medrese, her an davet, herkes davetçi olmaya devam etmeli.

Biz ümit içindeyiz. Yeter ki arkadaşlarımız görevlerini yapsınlar! Eğer başarırsak, şimdiye kadar olmayan bir sevgiye mazhar olan bir hareket doğmuş olacak…

| 1 Şubat 2019

Tüm kardeşlerime teşekkür ettiğimi söylersin. Ben burada bir mücadele veriyorum onlar da orada bir mücadele veriyorlar. Onların mücadelesi şu anda benimkinden daha önemli. Aslında bu süreçte onlar benden daha çok yoruldular. Allah hepsinden razı olsun.

| 5 Nisan 2019

Bolu Cezaevi | ALPARSLAN KUYTUL

* https://alparslankuytul.com/2019/alparslan-kuytul-hocaefendinin-cezaevi-telefon-gorusmeleri.html

https://alparslankuytul.com/konu/yazilar/ses-kayitlari

 • 28 ŞUBAT’LA İLGİLİ… | Sayı 94

  Alparslan Hoca 24 Ocak’ta hakkındaki tüm suçlamalardan tahliye edildikten sonra henüz 24 s…
 • ADALET ARAYIŞIMIZ SÜRÜYOR| Sayı 94

  30 Ocak 2018’de Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na, Alparslan Kuytul Hocaefendi ve Furkan Gö…
 • 106. Sayımız Çıktı!

  “Geciken Adalet Zulümdür!” başlığı altında ülkemizde uzun süredir birçok kesimin rahatsız …
 • Röportaj | Sayı 105

  ONUN İÇİN NE DEDİLER? -4                 Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 22 a…
 • Dünya Haberler | Sayı 105

  DÜNYADA 2019 NASIL GEÇTİ?                 Ne yazık ki 2019 yılında dünya yine olumsuz birç…
 • TÜRKİYE HABERLER | Sayı 105

  TÜRKİYE’DE 2019 NASIL GEÇTİ?                 2020’ye adım atarken geriye dönüp baktığımızd…
 • Bolu Cezaevinden Son Ses Kaydı | Hocaefendi’den Mesaj

  Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Eşi Semra Kuytul Hocahanım ile gerçekleştirdi…
 • Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 5 Aralık Mahkeme Savunması | Gündem

  22 ay boyunca haksız yere tutuklu yargılanan Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi, 5 A…
Daha Fazla
Yazardan Daha Fazla: Alparslan Kuytul Hocaefendi
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Kelime-i Tevhid’in Mahiyeti | Sayı 104

Kıymetli okurlarımız, Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin 23 aydır tutukluluk hâl…