Anasayfa Anasayfa Mazluma Kimliği Sorulmaz | Sayı 103

Mazluma Kimliği Sorulmaz | Sayı 103

13 dakika ortalama okuma süresi
0
0

Dünya’nın her tarafında, özellikle de ülkemizde adaletsizlik ve toplum üzerindeki baskılar her geçen gün artmaktadır. Buna karşılık olarak Furkan Gönüllüleri “Mazluma Kimliği Sorulmaz, Zalime Sessiz Kalınmaz” sloganı ile tüm adaletsizlikleri ve zulümleri kınayarak ülke gündeminde farkındalık oluşturmak için meşru çerçevede eylem ve faaliyetlere imza atmaya devam ediyor.

MAZLUMA KİMLİĞİ SORULMAZ, ZALİME SESSİZ KALINMAZ!

“Her Pazar Alparslan Hoca ile Aynı Saatte Kitap Okuma Etkinliği, Her Pazar Basın Açıklamaları” ve Adana’da başlayarak sonrasında yurtiçi ve yurt dışında gerçekleştirilen “Özgürlük Yürüyüşleri” ile adalet ve özgürlük arayışları devam ediyor. Furkan Gönüllüleri, Atatürk Parkı’nda “Mazluma Kimliği Sorulmaz, Zalime Sessiz Kalınmaz!” konulu basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasından sonra gerçekleştirilen “Büyük Özgürlük Yürüyüşü” esnasında bir gönüllü “İslami Hareket Engellenemez” diye slogan attığı için gözaltına alındı. Bunun üzerine Furkan Gönüllüleri Ulu Camiinde açıklama yapıp dağıldı. Gözaltına alınan Furkan Gönüllüsü ise daha sonra serbest bırakıldı.

“DOĞ ADALET” ÇAĞRISI

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin sevenleri farklı şehirlerde sabah namazında buluşarak basın açıklaması düzenledi. Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, Konya, Niğde, Kırıkhan ve Kocaeli’de yüzlerce Furkan Gönüllüsünün katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, sabah namazından sonra halka çorba dağıtılarak Alparslan Hoca için dua istendi. “28 Şubat Mağdurları için, Cumartesi Anneleri için, KHK’lılar için, düşünce insanları için, Harbiyeli masum talebeler için, zindandaki 864 bebek ve İslam Alimi Alparslan Kuytul Hoca için doğ adalet” çağrısında bulunan gönüllüler, adaletin en yakın zamanda tecelli etmesi adına yetkililere seslendiler.

ÜNİVERSİTELİ GENÇLER “HERKES İÇİN ADALET” DEDİ

Gaziantep Üniversitesi’nde okuyan gençler tarafından başlatılan tüm mazlumlar için adalet talebi çığ gibi büyüdü. Gaziantep, Adana, İstanbul, Ankara, Konya, gibi birçok şehre yayılan bu adalet talebinde her kesimden zulme uğramış mağdurlar yer alıyor. Fakat yaşanan bir olay “ülkemiz nereye gidiyor” dedirtti. Gaziantep’te okuyan bir üniversite öğrencisi, bu farkındalığı gerçekleştirdikten günler sonra polislerin evine gitmesiyle gözaltına alındı. Genç, “Devletin kurumlarını aşağılama, halkı kin ve
düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlamasından dolayı hakim karşısına çıkarıldı. Mahkeme heyeti gencin, haftanın bir günü imza atmak üzere adli
kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi. Adli süreç esnasında kendisini yalnız bırakmamak için Furkan Gönüllüleri ve arkadaşları emniyet ve adliye önünde genci bekledi. Gönüllüler gencin adliye çıkışında, açıklama yaptıktan sonra fotoğraf çektirdi. Savcı fotoğrafta bulunan Furkan Gönüllülerine de soruşturma başlattı. Daha sonra Furkan Gönüllüsü üniversiteli genç, Twitter üzerinden: “Yaptığım etkinlikten dolayı pişman değilim” dediği için tekrar ifadeye çağırıldı. Akıllara durgunluk veren bu olay karşısında üniversite öğrencisi ifadesinde “pişman değilim” paylaşımından ötürü herhangi bir pişmanlık duymadığını bir kez daha dile getirdi. Gençlerin üniversite önünde kaldırdıkları pankartta şunlar yazıyordu:

Neden Alparslan Kuytul Tutuklu? Neden 864 Bebek Zindanda? Neden Harbiyeli Öğrenciler Hapiste? Neden KHK Zulmü Yapılıyor? Neden Fikirler Esir Durumda? Kulakları Delercesine Soruyoruz; Neden Zulme Sessiz Kalıyorsunuz?

FURKAN GÖNÜLLÜLERİ İFADE VERMEK İÇİN EMNİYETİN ÖNÜNDE TOPLANDI

Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye Özgürlük istedikleri için ifadeye çağrılan Furkan Gönüllüleri bir kez daha emniyet önünde toplandı. 22 aydır bü-
yük bir hukuksuzlukla cezaevinde tutulan Alparslan Kuytul Hoca’ya özgürlük talebinde bulunmaları sebebiyle defalarca ifade vermeye çağrılan Furkan Gönüllüleri, bu duruma tepkilerini göstermek amacıyla emniyet binası önünde bir kez daha bir araya geldi.

ÖZGÜRLÜK YÜRÜYÜŞLERİ 400 GÜNÜ AŞTI

Yapılan haksızlıklara karşı farkındalık oluşturma amacıyla gerçekleştirilen Özgürlük Yürüyüşleri, adalete ve özgürlüğe doğru atılan adımların birer göstergesi olmaya devam ediyor. Adana’da başlayan ve Türkiye’nin çeşitli illerine dalga dalga yayılan özgürlük yürüyüşleri vesilesiyle Furkan Gönüllüleri bir taraftan halkla bütünleşerek haklarında oluşturulmaya çalışılan olumsuz algıların önüne set çekti, diğer taraftan ise attıkları her bir adımla Müslümanların zulme karşı tepkisiz kalmayacaklarını gösterdi.

ALPARSLAN KUYTUL HOCA’NIN MAHKEMESİ 5.KEZ ERTELENDİ!

Aleyhinde hiçbir suça rastlanılmayan ve delil(!) yetersizliğinden dolayı içeride tutulan Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ‘terör örgütü propagandası
yapma’ iddiasıyla yargılanmış olduğu mahkeme 18 Ekim tarihinde yapıldı ve mahkeme heyeti duruşmayı 21 Ocak 2020 tarihine erteledi. Alparslan Kuytul Hoca’ya desteklerini sunmak için Adana Bölge Adliyesi önünde bekleyen Furkan Gönüllülerine polis orantısız bir şekilde müdahalede bulundu. Ağır müdahaleye rağmen Adliye önünde beklemeye devam eden Furkan Gönüllüleri kararın açıklanmasından sonra dağıldı.

ÇOCUKLAR İÇİN HAZIRLANAN İDDİANAME VİCDANLARA DOKUNDU

Babalarına özgürlük istemeleri sebebiyle Alparslan Hoca’nın reşit olmayan iki kızına açılan mahkeme 17 Ekim’de Adana’da görüldü. Görülen duruşmada hakime hanım istinaf yolu açık olmak üzere çocukların beraatlarına karar verdi. Sadece babalarına destek olmak istedikleri için yargılanan çocukların sürüklendiği durum ise vicdanlara dokundu.

MÜSLÜMANLARIN SESSİZLİĞİNE İTHAFEN

Furkan Gönüllüleri her pazar ülkemizde ve dünyada yaşanan haksızlıkları konu alan basın açıklamalarına İstanbul Kağıthane’deki yurt binasının yıkılmasına tepki vermek amacıyla “Yıkılan Kur’an Kursu ve Müslümanların Sessizliği” konulu basın açıklamasıyla devam ettiler. Adana’da ve başka birçok şehirde basın açıklaması gerçekleştiren gönüllüler cemaatlerin engellenmeye çalışılması ve İslami faaliyetlerin bitirilmeye çalışılmasından dolayı Müslümanların susma oruçlarını bozmaları gerektiğini aksi halde sıranın onlara da geleceğini dile getirdiler. Kağıthane’de yıkılan yurt hakkında cezaevinden açıklama yapan Alparslan Hoca susan Müslümanlar için “susa susa bitecekler” dedi.

 

Daha Fazla
 • Hiçbir Şey Kaybetmedik | Sayı 105

  Kıymetli okurlarımız, 663 gün boyunca Bolu F Tipi Cezaevinde haksız bir şekilde tutuklu bu…
 • 105. Sayımız Çıktı

  Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi, “Biz, hakkı söylemenin bedelini ödüyoruz. Bugün …
 • Davud Taşı Calut’u Devirmeye Yeter! | Sayı 104

  Hepimizin de bildiği üzere Kur’an’da Talut- Calut kıssası yer alır. Aslında bu hak ve batı…
 • Aşılayıcı Rüzgarlar | Sayı 104

  “Rüzgârları aşılayıcılar olarak gönderdik…”1 Bundan tam 1400 sene önce, aşılamanın önemi v…
 • Karıştırdılar | Sayı 104

  Bir şişman bir cılız girdi kol kola Zina ve nikahı karıştırdılar Damat telaşıyla çıktılar …
 • Onun İçin Ne Dediler? -3 | Sayı 104

  “Hakkı Haykıran Adam” röportaj serisi ile Alparslan Hoca’nın haksız tutukluluğuna tepki gö…
Yazardan Daha Fazla: Furkan Nesli
Kategoriden Daha Fazla: Anasayfa

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz atmak ister misiniz?

Hiçbir Şey Kaybetmedik | Sayı 105

Kıymetli okurlarımız, 663 gün boyunca Bolu F Tipi Cezaevinde haksız bir şekilde tutuklu bu…