Sayı 42

Tanıtım ve İlgi Senesi

Tanıtım ve İlgi Senesi

(Ekim 2014)

Editörden:

Furkan Nesli Dergisi Ekim sayısı, “Tanıtım ve İlgi Senesi” kapak konusu ile okurlarıyla buluşuyor. Ekim sayımızda Furkan Nesli olarak Muhterem Hocamız tarafından tayin edilen yılın hedefini konu edinmeyi uygun gördük ve bu hedefe ulaşmanın önemi üzerinde durduk.

Kıymetli okurlarımız! Bildiğiniz üzere İslam’a karşı yapılan düşmanlıklar, kurulan tuzak ve hileler her geçen gün yeni bir isimle gün yüzüne çıkmakta ve İslam dini, belli güçler tarafından ısrarla kötü tanıtılmak istenmektedir. Aynı çabayı; İslam davası için gayret gösteren, insanların kurtuluşu için gecesini gündüzüne katan müslümanlar için de göstermektedirler. Fakat bu düşmanlığı yapanlar önemli bir noktayı unutmaktadırlar ki o da şudur; bâtıl hakka asla galip gelemeyecek her halükârda hak, gür sedasını her yerde duyuracaktır Allah’ın izniyle…

Madem ki İslam ve müntesipleri yanlış tanıtılmakta, o halde gerçek İslam’ı ve müslümanları doğru tanıtma vazifesi de bizlere düşüyor. İnsanların buna fazlasıyla ihtiyacı var. Birebir ilgilenmek suretiyle onları İslam’a kazanmak zorundayız. Çünkü Rabbimizin hedef gösterdiği İslam Medeniyeti ancak İslam’a kazandırılmış, vazifesinin şuuruna varmış fedakâr nesillerle kurulacaktır.

İslam davasına hizmet maksadıyla yayın hayatına giren Furkan Nesli Dergisi, bu anlamda üzerine düşen görevin hakkını verme gayreti içerisinde olarak, okurlarına bu şuuru vermek için çabalamaktadır. Bu çaba ve gayretimizi yansıtmaya çalıştığımız Ekim sayımızı istifadenize sunuyor ve 2014 yılı Tanıtım ve İlgi Senesi’nin hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Paylaş: