Serbest

Boykot Bir Duruştur!

Paylaş:

Tarihi işgal ve soykırım üzerine kurulu İsrail’e karşı 7 Ekim 2023 tarihinde “Aksa Tufanı” operasyonuyla büyük bir darbe vuran Hamas’ın izzetli direnişine ve Filistin halkına destek olmak, bu mücadelede safımızı belli etmek hem imanî hem de insani bir sorumluluktur.

Siyonist İsrail’in her gün bir yenisini eklediği katliamında dayandığı en büyük güç, şüphesiz dünyaya pazarladığı ürünler ve o ürünlerden elde ettiği maddi kazançtır. Bu ürünler her kesime (bebek, çocuk, genç, yetişkin, kadın, erkek, zengin, fakir) yönelik olarak Müslüman ülkelerde pazarlanmakta ve yaygın bir biçimde rağbet görmektedir. Global destekle bu ürünler tüm dünyada pazarlanabilme imkânına sahip olsa da Müslümanlara düşen vazife kanlı işgali besleyen bu korkunç ticareti ve bu ürünleri boykot etmektir.

İsrail’e ait ürünleri boykot etmeliyiz. Çünkü boykot;

  • Sadece bir protesto eylemi değil, bilinçli bir duruştur.
  • Medine’de Yahudilerin hurma dallarını kesen Hz. Peygamber'in izini takip etmek, işgalci İsrail’in finansal gücünü yok etme yolunda atılan adımdır.
  • Müslüman kardeşlerimizin başına düşen bombalara giden yolu ellerimizle kapatabilme gücü ve fırsatıdır.

Alışverişte 6 kategoride listelenen markaları siz değerli okurlarımıza hatırlatmak istiyoruz.

İÇECEKLER:

2. YİYECEKLER

3. KOZMETİK VE KİŞİSEL BAKIM

4. TEMİZLİK

5. BEBEK ÜRÜNLERİ

6. BOYKOTTAKİ ÜRETİCİLER VE MARKALARI

Marka tanıtımında yer verdiğimiz birçok marka, aşağıdaki küresel firmaların ürünleridir. Aldığınız ambalajın üzerinde bu logoları gördüğünüzde o ürünü boykot kapsamında değerlendirebilirsiniz:

“Müslüman müslümanın kardeşidir, O’nu zalime teslim etmez!”[1]

 

* Filistin İnisiyatifi, Boykot Rehberi

[1] Buhârî, Mezâlim 3; Müslim, Birr 58. Ayrıca bk. Ebû Dâvûd, Edeb 38, 60;Tirmizî, Hudûd 3, Birr 19; İbni Mâce, Mukaddime 17