Sayı 82

Alparslan Kuytul Yalnız Değildir!

Alparslan Kuytul Yalnız Değildir!

(Şubat 2018)

Editörden:

2018 yılının ‘30 Ocak’ günü yaşananlar tarihe kara bir leke olarak geçti. Uzun süredir ülkemizde İslami çalışmalara engellemeler yapılıyor, konferanslar hiçbir haklı gerekçe gösterilmeden iptal ediliyordu. OHAL sürecinin başlamasından sonra ise Hükümet kendisine muhalif tüm sesleri susturmaya başladı.

“Biz Hakkı söylemenin bedelini ödüyoruz. Bugün hakkı söylemeyenler kıyamette bedel ödeyecekler” sözünü sürekli olarak sevenlerine ve talebelerine söyleyen Alparslan Kuytul Hocaefendi, ne olursa olsun yanlışa yanlış demekten vazgeçmedi. Hakkı söylemenin bedelini 30 Ocak günü gözaltına alınarak daha sonra ise tutuklu yargılanarak ödeyen Hocaefendi; “Bu kafayı kesseniz yine de Hakkı konuşmaya devam eder” diyerek asla vazgeçmeyeceğini daha öncesinde de defalarca dile getirmiştir.

30 Ocak’tan itibaren yaşanan süreci ve yapılan haksızlıkların asıl sebeplerini ele aldığımız bu özel sayımızda Furkan Nesli dergisi olarak bizler de Başyazarımız olan “Alparslan Kuytul Hocaefendi Yalnız Değildir” diyoruz.

Bu sayımızda yaşanan bu süreçteki hüznümüzü ve gözaltı sürecinden bu yana yaşananları tüm gerçekliği ile sizlerle paylaşmak istedik. Bundan ötürü dergimizin mutat sayfalarına bu aylık ara verdik.

Tek derdi İslam davası olan, vatanının ve milletinin hayrı için konuşmaktan başka bir suçu(!) olmayan böyle bir âlimin bir an evvel serbest bırakılmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz…

Paylaş: