Denemeler

Deneme, Deneme Ne Demektir?

Deneme ne demektir? Deneme bölümünü dergimize almaktaki amacımız nedir? Bu bölümümüzde okuyucularımızı neler beklemektir? Gelin bu sorulara hep birlikte göz atalım.

Deneme, yazarın kendisinin seçeceği herhangi bir konuda duygularını, düşüncelerini ve tecrübelerini paylaştığı, yazısını okurla adeta birebir konuşuyormuş gibi yazdığı samimi yazılardır. Bu bölümü dergimize almamızdaki gayemiz, kıymetli yazarlarımızın samimi duygularını değerli okurlarımızla buluşturmak aynı zamanda faydalı denemeleri okurlarımızın istifadesine sunmaktır.

Deneme yazan yazarlar bilgi haznesi gelişmiş, ufku açık, hayata herkes gibi sadece bakmayan, baktığında gören, gördüğünü karşısındakine aktaran kişilerdir. Aynı zamanda samimi üslupları ile bizi yazılarına yani kendi dünyalarına çekmeyi başarmış kimseler olduğu da bir gerçektir. Bundan dolayıdır ki Furkan Nesli olarak böyle bir bölümü siz kıymetli okurlarımızın istifadesine sunma gereği hissettik.

Dergimizin bu bölümünde “Bir Buçuk Milyar Kardeşi Olan Bir Müslüman’ın Duası” başlıklı yazımız ile unuttuğumuz kardeşlerimizi, geciktiğimiz ve tembellik yaptığımız her an kaybettiklerimizi ve mesuliyetimizi tekrar hatırlıyoruz. “Modernizm Kurbanı Gençler ve Problemleri” yazımız ile Z kuşağı ve Müslüman gencin sorunlarına eğilip asıl sorunu bulmaya çalışıyor, “Ümmet İçinde Örnek bir Şahsiyet” başlıklı yazı ile Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin hayatına yakından bakma imkânı yakalamış oluyoruz. Bu yazılar dergimizin bu bölümünde yer almış örnek yazılardır. Bu yazılar gibi daha birçok yazımız sizleri beklemektedir.

Furkan Nesli Dergisi olarak sizleri bu bölüm ile baş başa bırakıyor ve hayırlı okumalar temenni ediyoruz.

Paylaş: