Sayı 76

Kudüs Bizimdir!

Kudüs Bizimdir!

(Ağustos 2017)

Editörden:

“Kudüs işgal altındayken ben nasıl gülebilirim ki?” diyerek fethe çıkan ve Kudüs’ü özgürlüğünemkavuşturan Selahaddin Eyyubilerin torunları olarak bizler de “Kudüs Bizimdir!” diyoruz… Son zamanlarda Müslümanların kalbindeki dünya sevgisi ve ölüm korkusuyla her ne kadar boynu bükük bırakmış olsak da yine de ‘Kudüs Bizimdir’ diyoruz.

Bir nebze de olsa sesimizi duyurmak, yaraları sarmak, kardeşlerimizin dertleriyle dertlenmek adına; yaşanan olaylarla daha da karışan Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı taşıdık bu sayımızda sayfalarımıza… Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi “İmanın Kazandırdığı Kişilik” yazısına kaldığı yerden devam ediyor. Yazarlarımız ise sizler için Kudüs’te yaşanan zulmü, İsrail’in kanlı tarihini ve ayrıca yaklaşan mübarek Kurban Bayramı nedeniyle adanmak, teslimiyet, fedakârlık, kurbanın mesajı gibi konuları ele aldı.

Zulmün son bulduğu, İslam’ın hâkim olduğu ve ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa başta olmak üzere Ümmet-i Muhammed’in ayak bastığı her karış toprağın yeniden özgür olduğu günlere kavuşmak duasıyla… Hayırlı Bayramlar…

Paylaş: