Sayı 45

AKP Haramları Değil Salonları Yasaklıyor

AKP Haramları Değil Salonları Yasaklıyor

(Ocak 2015)

Editörden:

Furkan Nesli Ocak sayımızla bizi sizlerle bir kez daha buluşturan Rabbimize hamd  ediyor ve içeriği ile okuyucusuna bakış kazandıran dergimizi size takdim ediyoruz.

AKP Hükümeti’nin Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın Kapalı Spor Salonlarında yapmak istediği konferanslarına izin vermemesi üzerine,  dergimizin Aralık sayısını bu konuya ayırmıştık. Hükümet’in  PKK’ya ve Alevilere olan olumlu yaklaşımının, müslüman cemaatlere olmadığını hatta baskı sürecinin başladığına değinmiştik. Ocak sayımızda da aynı meselenin devamı olarak “AKP Haramları Değil Salonları Yasaklıyor!” konusunu gündeme aldık.

Müslüman bir Hükümet’in yapması gereken, İslamî cemaatlerin önünü açmak olmalıyken, şu an yaptığı cemaatlerin önünü kapamaktır. Bu yapılanlar solcuların eliyle olsaydı; yapılanlar sorgulanır ve itiraz edilirdi ancak müslümanların eliyle olması bu tepkilerin gecikmesine sebep olmakta ve akılları karıştırmaktadır. Yapılan istatistikler gösteriyor ki; her gün işlenen suç oranları artmakta ve haramlar meşrûlaştırılmaktadır. Hükümet’in yapması gereken haramların önünü kapamak değil miydi? Asıl sorgulanması gereken haramların engellenmesine yönelik herhangi bir icraatın olup olmadığıdır. 

Furkan Nesli asıl bakılması gereken meselelerin neler olduğuna ışık tutmakta ve okuyucusuna bu bakış açısıyla yön vermektedir. Muhterem Hocamız’ın gündemle ilgili değerlendirmelerinden istifade ederek hazırlanan dergimizi siz okurlarımza takdim ediyor, istifadenizin bol olmasını temenni ediyoruz… Allah’a emanet olun.

Paylaş: