Sayı 68

Hak Yolda Sebat

Hak Yolda Sebat

(Aralık 2016)

Editörden:

“Hak Yolda Sebat” konulu Aralık sayımızla yeniden sizlerleyiz. Bir yılın daha sonuna geldiğimiz şu günlerde ümmetçe zor dönemlerden geçiyoruz. Maalesef bu zor günler, hak olan yolda sebat edemeyişimizin acı bir sonucu… İslam’dan uzaklaştık ve Allah’ın dünyasında bizleri yaratan Rabbimizin yolundan farklı yollar çizdik kendimize. Böyle olunca da toparlanması çok zor olacak bir şekilde dağıldık.


Bu sayımızda gerek bizler için gerekse İslam âlemi için hak yolda sebat etmenin öneminden ve gerekliliğinden bahsettik. Ümmet olarak bir an önce hak olan İslam’ı tek çıkış yolu olarak görüp, o yolda sonuna kadar sebat edebilmek için neler yapmamız gerektiğine değindik. Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi konuyla ilgili “Hak Yolda Sebat” başlıklı yazısını sizler için kaleme aldı. Konumuza farklı bakış açıları katan yazarlarımızın birbirinden değerli yazılarıyla sizleri baş başa bırakıyoruz. 


Gireceğimiz bu yeni yılda Ümmet-i Muhammed’in Hak Yola yani Kur’an ve Sünnet Çizgisine yeniden dönmesi ve hep birlikte İslam Medeniyeti’ne bir adım daha yaklaşabilmek duasıyla… 

Selamun Aleyküm…  

Paylaş: