Sayı 79

Peygamberimizin Örnekliğiyle Manevi Hayatımız

Peygamberimizin Örnekliğiyle Manevi Hayatımız

(Kasım 2017)

Editörden:


Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in doğum tarihi olan 12 Rebiulevvel’in, Kasım ayına denk gelmesi vesilesi ile dergimizin 79. sayı kapak konusunu “Peygamberimizin Örnekliğiyle Manevi Hayatımız” olarak belirledik.

Bu sayımızda; Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi “Maddeci Dünyada Maneviyat Âleminde Yükselmek” yazısını sizler için kaleme aldı. Yazarlarımızdan Murat Gülnar “Ömrün Muhasebesini Yapmak”, Rumeysa Sarısaçlı “Peygamber Efendimizin Manevi Hali” konulu kapak yazıları ile okuyucusuyla buluşurken Semra Kuytul ise sizler için “O’nu Tanıyan Sevmez Mi?” başlıklı makalesini yazdı.

Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin “Peygamberi seviyorum diyenler, O’nun koyduğu esasları yeryüzünde hâkim kılmak için mücadele etmiyorlarsa, O’nu gerçekten seviyor olamazlar. Çünkü kişi sevdiği uğrunda hiçbir şeyini feda edemiyorsa, sevmiyor demektir” sözünde de ifade ettiği gibi O’nu sadece belirli günlerde ananlardan değil, O’nu her haliyle tanıyan, anlayan ve örnek alanlardan olmak duasıyla… Hayırlı okumalar…

Furkan Nesli

Paylaş: