Sayı 120

Ramazan’ıma Dokunma

Ramazan’ıma Dokunma

(Nisan 2021)

Editörden:

Kıymetli okurlarımız;

Evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan; rahmetin sağanak sağanak yağdığı heyecanla beklediğimiz Ramazan Ayı’na ulaşmış bulunuyoruz. Toplumda Ramazan Ayı’nın ruhunu kırmak, ibadete ve maneviyata yönelimi azaltmak amacıyla bu aya özel getirilen kısıtlamalara bir tepki de biz veriyoruz! Ve “Ramazan’ıma Dokunma” başlığı ile bu konuyu kapağımıza taşıyoruz.

Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi “İdealist İnsan Olmak -2” başlıklı yazısıyla siz kıymetli okurlarımızla buluşuyor. Yazarımız Dr. Murat Gülnar sürecin özetini anlattığı “Koronavirüs Sürecinin Toplumsal Yansımaları” başlıklı yazısını kaleme alırken, yazarımız Semra Kuytul Hocahanım ise “Neden Ramazan Ayı’na Düşmanlar?” başlıklı yazısını siz kıymetli okurlarımız için kaleme aldı.

Furkan Nesli olarak İslami değerlerimize sahip çıkmayı vazife biliyor ve her geçen gün daha çok kaybettirilmeye çalışılan bu değerlere tüm Müslümanların da sahip çıkması gerektiğine inanıyoruz. Rabbimizden niyazımız İslam düşmanlarının yapmış olduğu engellemelere rağmen Ramazan Ayı’nın Ümmet-i Muhammedin uyanışına vesile olması, nefsimizi arındırıp bizleri kendisine yaklaştırması ve yeniden ümmet olup, özlediğimiz İslam Medeniyetinde Ramazan Ayı’nı bizlere yaşatmasıdır.

Siz kıymetli okurlarımıza hayırlı Ramazanlar dileriz…

Furkan Nesli

 

Paylaş: