Sayı 43

Dünyanın İslam'a Olan İhtiyacı

Dünyanın İslam'a Olan İhtiyacı

(Kasım 2014)

Editörden:

Tarih boyunca insanlık zaman zaman karanlık dönemler geçirmiş ve bu zifiri karanlıktan ancak İslam’ın sönmeyen ışığı ile aydınlığa kavuşmuştur. Dünya üzerinde vukû bulan tüm olaylar insanlığın her seferinde İslam’a sonsuz derecede muhtaç olduğunu ortaya koymuştur. Ve İslam tüm zamanların tek ve en büyük kurtuluş yolu olmuştur.  

Yaşadığımız asır insanların bir kısmının Rablerini unuttuğu bunun sonucunda kulluk vazifelerini yerine getirmedikleri bir asırdır. Kulluğunu unutan yani onur ve haysiyetini yitiren insanlık, İslam’ın muazzam medeniyetinden mahrum olmuş ve bu mahrumiyetini Batı’nın zelil ve berbat olan medeniyetine sarılmakla izale etmek istemiştir. Oysa dünya liderliğini ve hayat rotasını iğrenç emellere alet eden Batılı güçler, dünyayı içinden çıkılmaz bir karanlığa mahkûm etmiştir. Bu durum sonucunda İslam coğrafyası kana boyanmış ve Müslümanlar günden güne Batı’nın güdümünde yaşamaya zorlanmak istenmiştir.

Yapılan istatistikler, işlenen hadsiz günahlar, her tarafta akan Müslüman kanları, toplumun genel huzurunun yok olması ve daha nice olumsuzluklar bizi yeniden İslam’ın yegâne kurtuluş yoluna sevketmektedir. “Dünyanın İslam’a Olan İhtiyacı” kapak konumuzla dergimizde, bu aslî ve hayatî ihtiyacımızı çeşitli yönleriyle ele aldık. İslam’a ve İslam’ın temsilcileri olan dava adamlarına olan ihtiyacımız kapak yazarlarımız tarafından kaleme alındı. Ve böylece Furkan Nesli Kasım sayısı siz değerli okurlarımızın ihtiyacına cevap verme gayreti ile istifadenize sunuldu.

Ayrıca Furkan Nesli olarak  Muhterem Hocamız’ın ülke genelinde yaptığı konferanslarının Ak Parti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından engellenmesini şiddetle kınıyoruz. Allah’ın dinini anlatan ve insanlığın kurtuluşu için fedakârca çalışan değerli Hocamız’ın konferanslarına yapılan bu engellemenin haklı bir gerekçesinin olmadığını biliyoruz. Şu bir gerçektir ki; her şeye rağmen çalışmalarına aynı hızla devam eden Muhterem Hocamız’ın sevenleri ve takipçileri kendisiyle birlikte ve onun yanındadır. Hocamız’ın bahsi geçen engellemeye yönelik açıklamalarını kaleme aldığı Başyazımızı dikkatle okumanızı öneririz. Allah’a emanet olun. 

Paylaş: