Sayı 134

Furkan Hareketine Sistematik Zulüm Devam Ediyor

Furkan Hareketine Sistematik Zulüm Devam Ediyor

(Haziran 2022)

Editörden:

İslam ümmetinin derdiyle “mazlumun yanında, zalimin karşısında” olmayı ilke edinerek aylık yayın hayatını sürdüren Furkan Nesli Dergisi olarak, Haziran 2022 tarihli 134. sayımızda “Furkan Hareketine Sistematik Zulüm Devam Ediyor!” başlığıyla siz değerli okurlarımızla buluşuyoruz.

Bu sayımızda Furkan Hareketine yönelik yapılan sistematik zulme dikkat çekerek bilhassa haziran ayında yaşanan ve hak ihlalleri kapsamına giren meseleleri ele aldık. Devam eden sistematik zulüm sürecini geçmiş sayılarımızda da ele alarak baştan itibaren yaşanan olayların gerçek yüzünü aktarmaya çalışmış ve yaşanan adaletsizlikleri, yapılan zulümleri ve hukuksuzlukları tarihe bir not olarak düşmüştük. Bu sayımızda da gerek yapılan haksız tutuklulukları gerek özgürlük yürüyüşlerine yapılan engellemeleri ve gerek skandal bir şekilde Emniyet içerisinde yapılan çıplak arama usulsüzlüklerini tüm detaylarıyla şeffaf bir şekilde aktarmayı hedefledik.

Haksız tutukluluğu ve yaşamış olduğu tecrit zulmü devam eden Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin “Allah’ın Hükmüne Razı Olmak” başlıklı konferansını sizler için Başyazı bölümümüze taşıdık. Aynı zamanda Kur’an okunan evin mühürlenmesi hakkında Semra Kuytul Hocahanım ile yapılan özel röportajı ve konuyla ilgili farklı içerikleri sayfalarımıza taşıdık.

Adaletsizliğin ve hukuksuzluğun bir gün sonlanması ve Müslümanca duruşun bir gereği olarak mazlumun yanında olduğumuzu belirtmek için böylesi zamanlarda zulmü duyurma misyonunu gerçekleştirmiş olmayı Rabbimizden diliyoruz. Bir ay boyunca Başyazarımızdan ayrı olmanın hüznü içerisinde olurken, tüm gayret ve çabamızla yapılan haksızlıkları, zulümleri sayfalarımıza taşımaya devam edeceğiz…

Hayırlı okumalar dileriz…

Paylaş: