Sayı 3

Gençlik ve Eğitim

Gençlik ve Eğitim

(Temmuz 2011)

Editörden:

GENÇLİK

Temmuz sayımızda sizlerle yeniden buluşturan Rabbimize hamd ederek başlıyorum. Okulların tatile girip yaz aylarının başladığı şu günlerde, küçük ve büyük genç kardeşlerimizin ihtiyaçlarını düşünerek bu sayımızın kapak konusunu onlara ayırdık. Başlığımızı “Gençlik ve Eğitim” koyduk. Şüphesiz her devirde İslam’ın ve onun davasının en önemli hizmetkârları gençler olmuştur. Aslında bu durum, her dava için geçerlidir. Çünkü gençlik dinamizm demek, heyecan demek, umut ve diriliş demek… İşte bu yüzden gençlere ve onların eğitimine önem vermek İslam’ın Müslümanlara yüklediği bir görevdir. Dergimizin kapak yazısında bu konunun önemini daha detaylı okuyabilirsiniz ayrıca batı medeniyetinin etkisinde kalan gençliğimizin içler acısı halini de bu sayımızda gözler önüne sermeye çalıştık. 

Bu sayımızda, okuyucularımızdan gelen talepleri dikkate alarak muhterem Alparslan KUYTUL Hocaefendi ile yaptığımız röportajı da istifadenize sunuyoruz. Bu söyleşiyi ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz. Hocaefendi’nin “Öncü Neslin Vasıfları” yazı dizisine ise önümüzdeki sayıdan itibaren devam edeceğiz.

Kıymetli okuyucular, Ramazan ayının habercisi mübarek üç aylara girmiş bulunuyoruz. Bu vesileyle bizleri Ramazan’a ulaştırmasını ve Ramazan ayını Ümmet’in kurtuluşuna vesile kılmasını Allah(c.c)’tan niyaz ediyoruz. Ayrıca üç ayların başlaması nedeniyle “Hadis” bölümünde “Üç Ayların Özellikleri ve Faziletleri” yazısını ve İslami Hareketin prensiplerinden birisi olan “Şumullülük” yazısını, ayrıca Türkiye ve dünya gündemine dair yazı ve haberleri, yıldönümü sebebiyle “Srebrenitsa Katliamı” ile diğer yazıları dergimizin sayfalarında bulabilirsiniz. 

Öte yandan bu sayımızla birlikte çocuklara yönelik “FURKAN ÇOCUK” isimli ekimizi dergimizle beraber sizlere sunuyoruz. Bu arada çocuk ekimizin içeriğini sonraki sayılarda daha çok zenginleştireceğimizi de duyuralım. 

Ağustos sayımızda buluşuncaya kadar Allah(c.c)’a emanet olunuz.

Paylaş: