Sayı 1

Öncü Nesil

Öncü Nesil

(May 2011)

Editörden:

Bismillah, Her Hayrın Başıdır.

Kalemle yazmayı öğreten Alemlerin Rabbi’ne hamd, Kainatın Efendisi Önderimiz Hz. Peygamber Sallallahu Aleyhi ve Sellem’e salat; âline, ashabına ve kıyamete dek onun izinden gidenlere selam olsun…

Bir yıldır internetten takip ettiğiniz FURKAN NESLİ, deneme sayılarından sonra nihayet size ulaşmış bulunuyor... Dergi yayıncılığında uzun soluklu bir yolculuğa çıkmış bulunuyoruz. Sorumluluğumuz ağır ve yük omuzlarımızda. Dergiye, gerek yazı, gerekse diğer alanlarda katkı sağlayan her kardeşim bilmektedir ki, biz bir misyon dergisiyiz. FURKAN NESLİ, bir misyon dergisi olacaktır. İslamî davetin geniş kitlelere ulaşması, halkımızın dini, kültürel, sosyal ve toplumsal ihtiyaçlarının karşılanabilmesi ve tarihinin şanlı medeniyetine yakışır şekilde özüne dönebilmesine yardımcı olabilmek için çıkmaktadır.

Furkan Nesli, İslam Medeniyetine özlem duyan tüm insanlara hitap edecektir. Allah’ın haklarını en büyük hak bilecek; Tevhid, adalet, emr-i bil-ma’ruf, nehy-i an’il münkeri Allah için yapacak ve milletimizin kendi öz değerlerine dönmesi için çabalayacaktır.

Bu millet, bin yıldır hak dinin hizmetkârı olmuştur. Allah’ın haklarını savunmanın en büyük dava olduğunu anlamış ve asırlardır İslam’ın adalet sancağını çeşitli kıtalara götürerek insanları İslam’la tanıştırmıştır. Ancak, son asırlarda Allah’a ve Rasulü’ne sevgi ve bağlılığı azalmış, dünyaya meyletmiş ve bunun neticesinde zor günler geçirmiştir. Bu sıkıntılı dönemden kurtulmak için, bugün her yerde İslam’ın filizleri açmaktadır.

Yeniden, Müslümanların kendine gelerek uyanmaya başladığı bu çağda, Efendimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’in terbiyesinden geçen sahabe neslini örnek alan “Öncü Nesil” Müslümanların arasından çıkmaktadır. Bu nesli tanımak, tanıtmak, vazife ve sorumluluklarını irdelemek için Furkan Nesli’nin ilk sayısını, “Öncü Nesil” başlığı ile sizlere sunuyoruz.

Değerli Kardeşlerim,

Furkan Nesli dergimizi okumak, tanıtmak, abone olmak ve abone bulmak da sizin görevinizdir. Abone şartları dergimizin son sayfasında yer almaktadır.

Dergimizin hayırlara vesile olmasını dileyerek sizlerden gelecek her türlü görüş ve önerileri beklediğimizi bildirmek isteriz. İkinci sayımızda buluşmak ümidi ile Allah’a emanet olunuz.

Paylaş: