Sayı 107

Toplumsal Çöküşün Eşiğinde: PSİKOLOJİK BUNALIM

Toplumsal Çöküşün Eşiğinde: PSİKOLOJİK BUNALIM

(Mart 2020)

Editörden:


Mart sayımızda siz kıymetli okurlarımızla “Toplumsal Çöküşün Eşiğinde: Psikolojik Bunalım” başlığı ile buluşuyoruz. Bu sayımızda İslam’ın insanın ruhuna ve psikolojisine hitap etmesi ve bunlara uygun bir nizam meydana getirmesi konusunun üzerinde durarak İslam’dan ve kendisini Yaratandan fersah fersah uzak yaşayan insanlığın psikolojisinin normal olamayacağını anlattık.

 Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin Kelime-i Tevhid’in Mahiyeti adlı konferansından derlediğimiz başyazımıza 3. bölüm ile devam ediyoruz. Yazarlarımız “Depresyona İslami Bakış” ile bakarak “İçimizdeki Boşluk Nasıl Dolar?” sorularına cevaplar ararken, yaklaşık iki yıl aradan sonra röportaj bölümümüzde Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin bizlerle yeniden buluşmasının sevincini yaşadık.

Ülkemizde ve dünyada görülen psikolojik rahatsızlıklar her geçen gün artarken bunu sorun olmaktan çıkarabilecek yegâne çözümün İslam olduğuna inanıyor ve bu inancımıza bir kez daha sımsıkı sarılıyoruz.

Ayrıca ülkemizde ve dünyada artan salgınların, doğal afetlerin bitmesini Rabbimizden niyaz ederken insanların eliyle yapılan adaletsizliklerin, zulümlerin, haksızlıkların da bir an evvel bitmesini diliyoruz.

Hayırlı okumalar…

Furkan Nesli

Paylaş: