Sayı 121

Türkiye Tarihinde Bir İlk: Camide İtikafa Polis Baskını

Türkiye Tarihinde Bir İlk: Camide İtikafa Polis Baskını

(May 2021)

Editörden:

Toplumda Ramazan Ayı’nın ruhunu kırmak, ibadete ve maneviyata yönelimi azaltmak amacıyla bu aya özel getirilen kısıtlamalara bir tepki de biz vermiş ve “Ramazan’ıma Dokunma” başlığı ile bu konuyu Nisan sayımızda kapağımıza taşımıştık. Bu ay da İslam’a ve Müslümanlara karşı yapılan planların sonucu olduğunu düşündüğümüz ve dünya gündemine oturan, Ramazan ayında yapılan cami baskını olayını “Türkiye Tarihinde Bir İlk: Camide İtikafa Polis Baskını” başlığı ile kapağımıza taşıdık maalesef.

Ülkemizde uzun süredir İslami faaliyetlerin engellenmesinin ardından, camilere baskın yapılmasının da yaşanması ve yaşananların ülke gündemine oturmasıyla ilgili Başyazı bölümümüzde gerçekleştirdiğimiz röportajda Başyazarımız hem süreçle ilgili merak edilenleri anlattı hem de atılan iftiralara cevap verdi.

2011 yılında başlamış olduğumuz yayın hayatımızda “Hakkın yükselen sesi” olma gayreti ile 10 yılı geride bıraktık.  İslam Medeniyetine ulaşmış olmanın müjdesini de kapağımıza taşıyacağımız ve bu sevinci siz kıymetli okurlarımızla paylaşacağımız günlerin hayalini kuruyor, baharı göremesek de kokusunu almanın lezzetini yaşıyoruz.

Buruk da olsa sevinçlerimiz, her daim hamd makamındayız…

Furkan Nesli

Paylaş: