Sayı 77

Türkiye'de İslamcılık

Türkiye'de İslamcılık

(Eylül 2017)

Editörden:

Türkiye’de İslamcılık kavramı çok farklı çeşitlerde ele alınırken Müslümanların eline Tevhid sancağı dışında birçok sancak tutuşturuluyor: “İbadet ve ahlak, demokrasi ve laiklik, savaş, milliyetçilik, insan hakları…”

Furkan Nesli olarak Eylül sayımızda son dönemde sürekli tartışılan İslamcılık kavramını ele aldık. “Türkiye’de İslamcılık” kapak konusu ile “Sancağında Ne Yazıyor?” sorusunu sorduk ve günümüzde hayat düsturu haline getirilip sancaklara taşınan kavramları değerlendirdik. Yazarlarımız sizler için, bir Müslüman olarak Tevhid sancağı taşımak yerine neleri tercih ettiğimizi, İslamcılık kavramının hayatımıza giriş sürecini, “Bu Dava Bitmez” diyerek sözde İslamcılara ve batıl davalara inat İslam sancağının yükseleceğini Kur’an ve sünnetin yön verdiği bakış açıları ile anlattılar.

Ayrıca Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi ile ülkemizde Coca Cola fabrikasının bir kez daha açılışının yapılmasını konu alan çarpıcı analizlerle dolu bir röportaj gerçekleştirdik.

İslam sancağının yeniden dalgalandığı ve o sancak altında Ümmeti Muhammed’in huzur ve mutluluğa kavuştuğu günleri görebilmek duasıyla…

Paylaş: