Sayı 6

Bu Sene Davet Senesi

Bu Sene Davet Senesi

(Ekim 2011)

Editörden:

Bismillâhirrahmanirrahim

    Yepyeni bir sayımızla bizi yeniden sizlerle buluşturan Rabbimize  hamdolsun.  Âlemlerin Rabbi çalışmalarımızı katında makbul buyurarak, yolumuzu nuruyla aydınlatsın. İman edenlerin en önemli vazifelerinden biri şüphesiz davettir. Davet; bir şeye meylettirme, ona rağbeti arttırmaya çalışma işidir. Yani sizin herhangi birini İslam’a davet etmeniz, onu İslam’a eğilimli hâle getirip rağbet ettirmeniz demektir. Mü’min; sözleriyle, haliyle ve tavrıyla yaşamının her anında Rabbi’nin dinini insanlığa anlatmak ve İslam’ın hâkimiyeti için çalışmakla yükümlüdür.

İşte bu hakikatin şuuruyla senemizi; “Davet Senesi” olarak belirledik. Ve ayın konusunu da hedefimize yönelik hazırlayarak, kapağımıza Rabbimizin ayetini taşıdık. “Rabbinin Yoluna Hikmetle ve Güzel Öğütle DAVET ET…” (Nahl,125)

İslam’ın ve ümmetin yeniden izzet ve gücüne kavuşmasına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Yoğun çalışmalar sonucunda istifadenize sunduğumuz dergimizin, İslam’a davette bir vesile olmasını Rabbimizden niyâz ediyoruz.

Her ay yeniliklerine şahit olduğunuz dergimizin bu sayısında ise; yıllık hedefimize yönelik ayet ve hadislerin yer aldığı “Ayın ayet ve hadisi” sayfasını hazırladık.  Ayet ve hadis ezberi konusunda kendisini geliştirmek isteyen okurlarımız; her hafta bir ayet ve bir hadis ezberlemek suretiyle, sayfamızı hassasiyetle tâkip ettiklerinde bu amaçlarına ulaşmış olacaktır. Ayrıca bir yeni sayfamız da yine hedefimize uygun olarak hazırladığımız “İslam’a Davet” sayfası…

Buyurun şimdi Furkan Nesli’nin sayfalarında seyahat edelim. İstifadeniz bol olsun. 

Bir sonraki sayımızda buluşmak üzere Allah’a emanet olunuz.

Paylaş: