Sayı 54

Bu Sene 'İlgilenme' Senesi | İslami Davette İlginin Önemi

Bu Sene 'İlgilenme' Senesi | İslami Davette İlginin Önemi

(Ekim 2015)

Editörden:

Ekim sayımızla sizlerin karşısında olmanın heyecanı içerisinde,  2015-2016 yılının hedef konusuyla, dergimizi sizlere takdim ediyoruz. Malumunuz olduğu üzere her yıl Muhterem Hocamızın tayin ettiği hedef konusuna dergimizde yer veriyor ve buna yönelik özel sayı hazırlıyoruz.  Bu senenin hedefi olan “İLGİLENME” yi kapağımıza taşıyarak hedefi siz okurlarımızla paylaşmak ve buna yönelik neler yapabileceğimizi konuşmak istedik. 

Tüm dünyada mazlum ümmetin kanı oluk oluk akmaya devam ederken ve maalesef ülkemizde de birçok üzücü olay yaşanırken, bir kez daha insanlarla ilgilenmenin, onları İslamî bir yaşama davet etmenin, yeryüzünde Allah’ın kanunlarına göre yaşayıp yeniden asr-ı saadetteki gibi bir hayata davet etmenin ne kadar da elzem olduğunu görüyoruz. 

Başyazıda Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi kaleme aldığı; “İnsanı Harekete Geçiren Etkenler-9” yazı serisi ile okurlarımızla buluşuyor. 

Yazarlarımızdan Semra Kuytul; “Küçük Çabalarla Büyük Kazanımlar” yazısında insanlarla ilgilenmenin İslam davetçisi için ciddi bir kazanım olduğunu, Resul Doğaner “Davetçiye Olan İhtiyaç” yazısı ile ilgilendiğimiz insanların birer İslam davetçisi olup, insanlara yol gösteren meşale gibi olduğunu anlatıyor.

İstatistik sayfamızda; “Batı Toplumu Büyük Bir Hızla Çöküyor” araştırma yazısıyla; gelişmiş kabul edilen ve tüm dünyaya medeniyetsizliği aşılayan Batı toplumundaki insanlar arası iletişimsizliği anlattık ve İslam’dan uzak şekilde yaşayan, aile ve akrabalık bağı kalmayan insanların ilgisizlikten-yalnızlıktan ne hale geldiklerini gözler önüne sermek istedik.

Haberler sayfamızla ise; Türkiye’de ve dünyada yaşanan gelişmeleri, Hocamızın ferasetli ve basiretli yorumlarıyla birleştirerek gündeme ışık tutmaya çalıştık.

“İlgilenme” senemizin tüm kardeşlerimiz ve cemaatimiz için hayırlara vesile olmasını ve yetişecek olan davetçiler ordusunu hazırlamak için bereketli olmasını diliyoruz. Allah’a emanet olun…

Paylaş: