Sayı 145

Furkan Nesli Dergisi 13 Yaşında

Furkan Nesli Dergisi 13 Yaşında

(May 2023)

Editörden:

2011 yılının Mayıs ayında adım attığı ilk günden bu yana dini, fikri ve siyasi gündeme dair birçok alana Kur’an ve Sünnet penceresinden bakan, ‘Allah’ın dünyasında Allah’ın dediği olmalı’ misyonuyla İslami davetin ve kutlu davanın tüm insanlığa ulaşmasını amaçlayan dergimizin 13. yılında 145. sayısıyla sizlerle buluşmayı nasip eden Rabbimize hamd ediyoruz.

Kur’an ve Sünneti rehber edinerek çıktığımız bu yolda, çalıştığımız her sayıda ümmetin kanayan coğrafyalarını gündeme getirerek Müslümanların derdiyle hemhal olmayı, kardeşliğimizi hatırlamayı, ümmet olmayı, aynı zamanda bugün bu duruma düşüşümüzün sebeplerini ve çözümlerini anlatmaya çalıştık. İman, ibadet, ahlak ve mücadele ruhu veren yazılarıyla yeni neslin yetişmesinde adeta bir okul görevi üstlenen Furkan Nesli Dergisi 13 yaşında da ‘emrolunduğu şeyi gürleyerek söylemeye’ devam ediyor...

Büyük bir misyona ve duruşa sahip olan dergimiz, aynı zamanda Tevhid davasını anlattığı ve savunduğu için muhalif duruşuyla Hakka hak batıla batıl demeye devam edecektir. Bu söylemi nedeniyle kimi dönemlerde çeşitli yollarla engellense, iftiralara maruz bırakılsa bile tavizsiz ve korkusuz bir şekilde yoluna devam etmektedir ve edecektir inşallah.

Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi ‘emrolunduğu şeyi gürleyerek söylediği’ için ve söylemlerinden asla taviz vermediği için 1 yılı aşkın süredir tutuklu bulunuyor. Bu nedenle başyazı bölümümüze kimi zaman kendisinin daha önce yapmış olduğu konferanslarından, kimi zaman iki haftada bir yapmış olduğu 10 dakikalık telefon görüşmelerinden kayıtları derledik. Ancak Furkan Nesli Dergisinin mimarı ve başyazarı Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin kaleminden, kelamından her şart ve durumda istifade etmeye ve bunu siz değerli okurlarımıza aktarmaya çalıştık.

Alparslan Kuytul Hocaefendi ve beraberindeki 4 kişiyle cezaevlerinde haksız bir şekilde tutuklu bulunan tüm masumların bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını, Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ve 4 Furkan Hareketi mensubunun 15-16 Haziran tarihlerinde görülecek olan mahkemelerinin tahliye ile sonuçlanmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Furkan Nesli Dergisi olarak 13 yaşına girdiğimiz bu ayda, Rabbimizden duamız; Ümmet-i Muhammed’in uyandığı, zulmün karanlığından sıyrıldığı aydınlık günleri görebilmektir… Sizlerin de desteğiyle Tevhidi istikamette, değişmeyen çizgimizle, Hakkın gür sesi olmaya devam edeceğiz Allah’ın izniyle…

Paylaş: