Sayı 137

İslam Davası ve Davet Vazifesi

İslam Davası ve Davet Vazifesi

(Eylül 2022)

Editörden:

Kıymetli okurlarımız bu ay sizlerle “İslam Davası ve Davet Vazifesi” kapak başlığı ile buluşuyoruz. Müslümanların her durum ve şartta davet vazifesini yerine getirmeleri için gerekli hatırlatmaları yaptığımız bu sayımızın Başyazı bölümünde Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin “Hakka Davet Vazifesi” başlıklı yazısına yer verdik. Yazarlarımızdan Esma Ardıç Hocahanım ise 21. yüzyılın İslam davetçisini bekleyen tehlikeleri ve imtihanları anlattığı “Davetçinin Kaderi” başlıklı yazısıyla sizlerle buluşuyor.

Ayrıca Röportaj bölümümüzde Osmaniye’de tutuklanan 3 Furkan Hareketi mensubunun tahliyesi sonrasında gerçekleştirdiğimiz röportaja yer verirken gündem sayfamızda ise Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin ve 9 Furkan Hareketi mensubunun tutuklu bulunmasına sebep olan kumpas dosyasının 1 yıllık sürecini ele aldık.

Allah Azze ve Celle İslam davasının her eve ulaşması ve her insana anlatılması gerektiği şuuruyla İslami davet vazifesini yerine getiren İslam davetçilerine sabır ve ihlasla yollarına devam edebilmelerini nasip etsin. Hayırlı okumalar…

Paylaş: