Sayı 39

"...Oruç Size De Farz Kılındı."

"...Oruç Size De Farz Kılındı."

(Temmuz 2014)

Editörden:

“Ey iman edenler! Sizden öncekilere farz kılındığı gibi oruç size de farz kılındı. Umulur ki sakınırsınız.” Bakara, 183

Kıymetli Furkan Nesli Okurları! “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem ateşinden kurtuluştur” diyen Efendimiz’in müjdelediği mübarek Ramazan ayının sonlarına yaklaşmış bulunmaktayız. Toplumun bozulmuşluğuna, insanların çoğunun Ramazan bereketinden bihaber olmasına rağmen yine de ayların efendisi olan bu ay, her yıl rahmet ve bereketiyle gelir topraklarımıza…Ramazan; kadrini bilen için günahlardan feragat etme, rahmete gark olma, ömrün muhasebesini yapma ayıdır.

“…Oruç size de farz kılındı” ayetini kapak ismi yaptığımız dergimizde, öncelikli olarak kapak sayfamızda Kur’an’ın mesajını ve toplumlar üzerindekini tesirini anlatan yazımız yer almaktadır.  Allah’a yakışan bir kul olarak, arınanlar zümresine dahil olmak için oruç bir kalkandır şüphesiz.  Dergimizde yer alan “Oruç ve Nefsi Tezkiye” diğer kapak yazısı ile konunun önemini ve övülenlerden olmak için gereken çabayı göstermenin gerekliliğini daha iyi kavrayacaksınız. Ramazan’ın hangi nimetini sayalım ki… Bire bin veren Rabbimiz, Ramazan’la yapılan hayırları daha da ziyedesiyle kuluna bahşeder. Ve Ramazan demek, bir başka açıdan infak demek, zekat demek… Zekatla, toplumda oluşan mükemmel sistemin anlatıldığı hedef sayfamızda, zekatın önemi, toplumsal dayanışmaya katkıları yer almaktadır.

Ayrıca Muhterem Hocamız’ın geçen ay yayınlanan “İnsanı Harekete Geçiren Etkenler” yazısı bu ay ikinci  bölümüyle siz okurlarımızla buluştu. 

Son olarak  Ramazan ayının rahmetini üzerinde bulundurarak affedilenlerden olmayı Rabbimizden niyaz ediyor, Furkan Nesli olarak okurlarımıza hayırlı bayramlar diliyoruz...

Paylaş: