Sayı 146

Suç Örgütü İftirası Çöktü! Alparslan Kuytul Hocaefendi TAHLİYE EDİLDİ!

Suç Örgütü İftirası Çöktü! Alparslan Kuytul Hocaefendi TAHLİYE EDİLDİ!

(Haziran 2023)

Editörden:

16 Haziran 2023: Alparslan Kuytul Hocaefendi Tahliye Edildi

Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi: “Karanlığa katlanmayan aydınlığa, zorluklara katlanmayan kolaylığa ulaşamaz. Dava adamları mum gibidir, yanmadan aydınlatamazlar. Yanmayı göze almayan insanlık alemine faydalı olamaz” diyerek dava adamı olmanın ve hakkı söylemenin bir bedeli olduğunu dile getirmişti. Kendisi bu bedeli yaklaşık 402 gün sürgün ve tecrit zulmüyle birlikte cezaevinde yaşadığı birçok hak ihlali ile ödemiş ve ömrünü bu yolda vakfetmiştir.

Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi tam 402 gün boyunca gerek ailesi ve sevenlerinden 1000 km uzağa Ağrı Patnos’a sürgün edilerek gerek tecrit zulmüne maruz bırakılarak zor bir süreç geçirdi. Bizler Furkan Nesli ailesi olarak Başyazarımıza bu süreçte her daim destek olmaya çalıştık ve onun mağduriyetiyle birlikte her kesimden mazlumun hakkını savunmaya çalıştık.

9 Mayıs 2023 tarihinden sonra çıkarmış olduğumuz dergilerimizde Başyazarımızın haksız tutukluluğunun bitmesini temenni ettik. 2023 yılının Haziran ayı sayısını “6 Haziran 2023: Alparslan Kuytul Hocaefendi Tahliye Edildi” başlığı ile yayınlamanın şükrü içerisindeyiz…

Bu sayıya özel olarak Başyazı bölümümüzde Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin tahliye sonrası yapmış olduğu açıklamaları “Tahliye Sonrası Alparslan Kuytul Hocaefendi’den Açıklamalar” başlığı ile sayfalarımıza taşıdık. Kapak konumuz ile ilgili olarak Dr. Murat Gülnar Beyefendi “Kumpas Çöktü! Alparslan Kuytul Hocaefendi Tahliye Oldu” başlıklı yazısını kaleme alırken Kurban Bayramı sebebiyle Fatih Çağraş Beyefendi “Davayı Ayakta Tutan Eylem: Kurban” başlıklı yazısını kaleme aldı.

Siz kıymetli okurlarımız adına da Başyazarımız Alparslan Kuytul Hocaefendi’ye geçmiş olsun diyor ve tüm mazlumlara yapılan zulmün en kısa sürede son bulmasını diliyoruz. Bu özel ve anlamlı sayımızı siz kıymetli okurlarımızın istifadesine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Hayırlı Okumalar Dileriz…

 

Paylaş: