Sayı 103

Toplumsal Çöküşün Eşiğinde: LGBT

Toplumsal Çöküşün Eşiğinde: LGBT

(Kasım 2019)

Editörden:

“Alışın her yerdeyiz!” sloganıyla toplumun her kesiminin gözü önünde günden güne büyüyen bir tehlike var. Rabbimizin Hûd Suresi 82. ayetindeki “(Helak) emrimiz geldiğinde oranın altını üstüne getirdik ve tepelerine birbiri ardına dizilmiş, çamurdan pişirilmiş taşlar yağdırdık” buyruğuyla fıtratın dışına çıkmanın bedelinin ne kadar ağır olacağını hatırlattığı bu büyük tehlike, dünyanın her yerinde alarm veriyor.

Bu tehlikeye dikkat çekmek ve tehlikenin önüne geçebilmek adına Kasım sayımızı “Toplumsal Çöküşün Eşiğinde: LGBT” başlığı ile ele aldık. Kasım sayımızda genel hatlarıyla ne olduğuna değindiğimiz konunun, çok geniş olması nedeniyle ikinci bölümünü farklı başlıklarla başka bir sayımızda sizlere tekrardan aktarmaya çalışacağız.

Bu bağlamda hazırlamış olduğumuz dergimizin başyazı bölümünde “İnsanlığın Kurtuluşu -3” yazı serimize yer verirken ayet-hadislerin bu konudaki görüşlerini, istatistik verileri, toplumun çöküşü üzerinden LGBT konularını siz kıymetli okurlarımızın istifadesine sunuyoruz.

Bilinmelidir ki: özgürlük(!) olarak sunulan fıtrat dışı hayatlar insanoğlunu ahlâkî yozlaşmadan başka bir sonuca ulaştırmayacaktır. Bizler Müslümanlar olarak ne olursa olsun bu haramlara, ahlaksızlıklara ve ailenin yok edilmesine “ALIŞMAYACAĞIMIZI” ve topluma İslam ahlakını yaymak için mücadeleden vazgeçmeyeceğimizi bildiririz…

Furkan Nesli


Paylaş: