Sayı 142

Yüzyılın Afeti: 6 Şubat 2023 Depremi

Yüzyılın Afeti: 6 Şubat 2023 Depremi

(Şubat 2023)

Editörden:

6 Şubat 2023 tarihinde saatler 04.17’yi gösterirken Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen deprem, ülkemizin 10 ilini derinden etkiledi. Sabaha karşı yaşanan sarsıntı, sadece 13,5 milyonu uykusundan uyandırmadı. 85 milyon, asrın felaketinin acısını yüreğinde hissetti. O sabah Türkiye’nin uyandığı en acı günlerden biri oldu. Artık hiçbir şey eskisi gibi değildi... Felaketin boyutu ilerleyen saatlerde daha da derinleşti ve 13.24'te Kahramanmaraş merkezli 7,6 büyüklüğündeki deprem bölgeyi yeniden salladı... Daha ilk sarsıntının enkazlarının ve ölüm haberlerinin şokunu atlatamadan ikinci sarsıntıyla birlikte yeni yıkımlar, enkazlar ve ölümler baş gösterdi…

Gördük ki deprem etkisini artçılarla birlikte hala sürdürürken yaşanan mağduriyet çok ağır, çekilen acılar çok derin, verilen yaşam mücadelesi çok keskin... Ülkece kaybımız ve acımız çok büyük, normal hayata dönüş bizler için de hâlâ mümkün olamadı. Ülkemizi derinden sarsan ve yüzyılın afeti olarak nitelendirilen deprem hadisesini “Yüzyılın Afeti: 6 Şubat 2023 Depremi” başlığıyla kapağımıza taşıdık.

Bu sayımızda Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi, Ağrı Patnos Cezaevinden yapmış olduğu telefon konuşmasından derlediğimiz “Sabredenleri Müjdele!” başlıklı yazısı ile sizlerle buluşurken Dr. Murat Gülnar Beyefendi “Yüzyılın Afeti: 6 Şubat 2023 Depreminin Düşündürdükleri” başlıklı yazısıyla, Rumeysa Yılmaz Hocahanım “Enkaz Altında Kalan Hayatlar ve Ortaya Çıkan Gerçekler” başlıklı yazısıyla, Mustafa Şahin Beyefendi “Cemaatler Depremde Vahdette” başlıklı yazısıyla, Fatih Çağraş Beyefendi “Ne Kadar Sarsıldık?” başlıklı yazısıyla siz kıymetli okurlarımızla buluşuyor.

Dergimizin her şart ve koşulda davamızı ve misyonumuzu en duru hali ile insanlara aktaran bir vasıta olmasını temenni ediyor, ülkemizde yaşanan afetin ve acıların ümmetimizin yeniden dirilişine ve toplumumuzun Allah’a yönelişine, yapılan zulümlerin son bulmasına, hak sahiplerine haklarının verilmesine, sorumsuzluğun ve yolsuzluğun son bulmasına, işlerimizde liyakat ve ehliyet ilkesince hareket edilmesine vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyor, vefat eden vatandaşlarımıza Rabbimizden rahmet, yaralılarımıza acil şifalar ve yakınlarına sabr-ı cemil ihsan etmesini niyaz ediyoruz.

Hayırlı Okumalar Diliyoruz…

Paylaş: