Sayı 21

"Zalimler Yakında Nasıl Bir İnkılapla Devrileceklerini Göreceklerdir."

"Zalimler Yakında Nasıl Bir İnkılapla Devrileceklerini Göreceklerdir."

(Ocak 2013)

Editörden:

“Zalimler İçin Yaşasın CEHENNEM!”

Dünya zalimlerin ekseninde dönseydi, Nemrutların, Firavunların, Ebu Cehillerin dünyası olurdu.

Ama öyle olmadı... Ne Sezar’ın ne Lenin’in, Stalin’in... Ne Hitler’in, ne de Mussolini’nin zulmü sonsuza dek devam etti.

Yıkılıp gittiler! Yani hayat zalimlerin istediği gibi şekillenmedi. Bundan sonra da öyle şekillenmeyecek, kendi dönemlerinde ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar ve ne kadar zulmederlerse etsinler sonuçta Allah’a açtıkları savaşta yenilecekler, silinip gidecekler, dert etmeyin. Biz vazifemizi kuşanalım ve yolumuza sabır ve tevekkülle devam edelim.

Varsayın ki Hz. Nuh’sunuz, tufana uğradınız...Korkmayın! Bilin ki, kurtulacaksınız. Varsayın ki Hz. İbrahim’siniz, Nemrud’un ateşine atıldınız... Endişelenmeyin, bilin ki yanmayacaksınız! Çünkü hayata zalimler değil,Allah Azze ve Celle hükmediyor! Ve dini uğruna ömrünü feda eden kullarına vaad ediyor: “Zalimler yakında nasıl bir inkılâpla devrileceklerini göreceklerdir.”(Şuara, 227)

Kıymetli okurlarımız! Bu ayki kapak konumuz zalime korkuyu, mü’mine umudu müjdelemektedir. Bu bağlamda içeriğimizde çeşitli makale ve yazılar yer almaktadır. Dergimizi dikkatli okuyan okurlarımızın hakkıyla istifade edeceğini umut ediyoruz. Gayret bizden başarı Allah’tandır. Bir sonraki sayımızda buluşuncaya dek Allah’a emanet olun.

Paylaş: