Sayı 37

21. Yüzyılda Furkan Olmak

21. Yüzyılda Furkan Olmak

(May 2014)

Editörden:

Hakla bâtılı birbirinden ayırmak ve hakkı açıkça ortaya koymak için yola çıkan Furkan Nesli, Mayıs 2011’de başladığı yayın hayatına aralıksız devam ediyor. Bu ay 4. yılına giren Furkan Nesli, söyleminde ve duruşunda hiçbir değişlik yapmadan her zamanki gibi İslam’ın sözcüsü olarak, hakkın yanında ve bâtılın karşısında olacaktır Allah’ın izni ile.

Furkan Nesli olarak yayın çizgimiz daima tevhid üzerinde durmak olacaktır. Herhangi bir kâr hesabı gütmeden, Furkan Nesli ile İslam davetinin her gönle girmesini ve bu aziz davanın her haneye ulaşmasını amaçladık.

“21. Yüzyılda Furkan Olmak” özel sayımızla, siz okurlarımızla buluşmanın ayrı bir heyacanını yaşıyoruz. Her dönemde Furkan olmak için mücadele gösteren, bâtıl düzenlerden kesin bir çizgi ile ayrılan, hakkı bâtıla karıştırmadan yaşayan ve sonunda “Furkan” olmayı başaranlar olmuştur. Onlar Allah’tan gereği gibi korkan ve her meseleyi Allah’a arzeden, Kur’an endeksli yaşamları ile isimlerini hayırla yâd edilenler arasına dahil edenlerdir. Allah Azze ve Celle bu şahsiyetli duruşlarından ötürü onlara Furkan’ı (hakla batılı birbirinden ayıran anlayış) nasip etmiştir. 

İçinde bulunduğumuz şu yüzyılda bâtıl, hayatımızın her alanına sirayet etmiştir. Âdeta hak, bâtılın içerisinde kaybolmuştur. 21. yüzyılın müslümanları olarak, Allah’ın emrettiği gibi yaşamak, dini dosdoğru anlamak, herhangi bir sapma göstermeden sırat-ı müstakim üzere olmak zorundayız. Bu içerikte hazırlanan dergimizin, hayırlara vesile olmasını Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Yıldönümümüz sebebiyle dergimizi yenilenen tasarımı ile istifadenize sunuyoruz. Ayrıca 1. yılını dolduran Furkan Genç ekimizi de yenilenen içerik ve tasarımı ile genç kardeşlerimizin beğenisine sunuyoruz. Gayret bizden başarı Allah’tandır. 

Paylaş: