Direniş ve Diriliş Bölgelerimiz

 

Direniş ve Diriliş Bölgelerimiz nedir, Furkan Nesli olarak bu bölüm ile neyi amaçlıyor, okurlarımıza bölgelere dair hangi bilgileri vermeyi hedefliyoruz?

Direniş ve Diriliş Bölgelerimiz, Müslümanların zalim diktatörlere, sömürü düzenine ve İslam düşmanlarına karşı İslami mücadele verdiği bölgeleri ve ülkeleri ifade etmektedir. Ümmet-i Muhammedin içinde bulunduğu durum incelendiğinde Müslümanların ne kadar zor dönemlerden geçtiği ve ne denli mücadele ettiği görülecektir. Bununla birlikte bazı Müslümanlar da umudunu kesmiş bir şekilde hiçbir mücadelenin işe yaramayacağına, İslam düşmanlarına karşı hiçbir mücadelenin yeterli olmayacağına inanmaktadır. Bazı Müslümanlar ise dünya hayatını çok fazla önemseyerek mal mülk için çalışırken İslam için mücadele etmeyi aklına bile getirmemekte ve tembellik göstermektedir. Bu durumlar dikkate alındığında bu bölgeleri ele alıp anlatmak Müslümanlara hem İslam davasını hatırlatarak mücadele ruhunu aşılamakta hem de bu topraklarda hareketliliğin olduğunu göstermeyi sağlamaktadır.

Müslümanların gündeminde bu bölgelerde olan mücadele ve bulundukları yerde verilen mücadele olması gerekirken Batı medyası ve yerli medya gündemi işgal etmektedir. Gündemin bu şekilde olması da Müslümanlara mücadeleyi unutturmaktadır. Bizim bu sayfa ile bir başka amacımız da Direniş ve Diriliş Bölgelerimizi Müslümanların gündemine girdirmektir. Furkan Nesli olarak bu amaçlarla sayfalarımızda bu bölgelere yer veriyoruz.

Bu bölümü hazırlarken ele aldığımız bölgelerin tarihinden bilgiler verirken günümüze kadar geldiği durumunu anlatıyoruz. Aynı zamanda Müslümanların kime karşı mücadele verdiği ve göstermiş olduğu mücadele sonucunda verdiği kayıpları ele alıyoruz. Hazırladığımız bu yazılarda tüm Müslümanların kurtuluşu için bu mücadelelerin İslami çizgide ilerlemesi gerektiğini hatırlatıyor, İslam Medeniyetine ulaşmadan huzura, adalete ve refaha ulaşılamayacağını ifade ediyoruz. Alparslan Kuytul Hocaefendi’nin dediği gibi: “Bu zulümden kurtulmanın gerçek çözümü, her Müslümanın kendi bölgesinde İslam’ı hâkim kılmasıdır.”

Bu bölümümüzden istifade etmenizi temenni ediyor ve hayırlı okumalar diliyoruz…

Paylaş: