Sayı 72

Hz. Peygamber'e Ümmet Olmak

Hz. Peygamber'e Ümmet Olmak

(Nisan 2017)

Editörden:

Kutlu Doğum Ayı; Nisan ayı... Ümmetimizin kurtuluşa susadığı şu dönemde, çağına mucizevî kurtuluş getiren Efendimizi hatırlamanın ve O’nun yoluna sarılmanın tam zamanı! O’nu daha iyi anlamak ve davasının farkına vararak hayırlı bir ümmet olmak için hazırladığımız “Hz. Peygamber’e Ümmet Olmak” konulu Nisan sayımızla sizlerleyiz.

Başyazarımız Muhterem Alparslan Kuytul Hocaefendi Mart sayımızda ele aldığı “Toplumsal Değişimin İlahi Yasaları” konusuna bu sayımızda da kaldığı yerden devam ediyor. Yazarlarımızdan Semra Kuytul ve Esma Ardıç Hz. Peygambere ümmet olmanın gerektirdiklerini ve O’na ümmet olmanın O’nun davasını anlamak ile mümkün olduğunu, Peygamberimiz Sallallahu Aleyhi ve Sellem’i anmak ve anlamak arasındaki farkı, bu farkı ayırt ettiğimiz zaman ancak gerçek manada ümmet olma şuurunun kazanılabileceğini kaleme aldılar. 

Hz. Peygamber’in davasının mesuliyetini taşıyan, O’na ümmet olmanın farkına varıp gerektirdiği gibi yaşayan ve bunun sonucunda ‘En Hayırlı Ümmet’ sınıfına girebilenlerden olmak duasıyla...

Paylaş: