Sayı 38

İslam Davası ve Müslüman Gençlik

İslam Davası ve Müslüman Gençlik

(Haziran 2014)

Editörden:

“İslam Davası ve Müslüman Gençlik” konulu Haziran sayımızla bizi sizlerle yeniden  buluşturan Rabbimize hamdederek dergimizi sizlere takdim ediyoruz.

Yıl boyu aktif eğitimden geçen gençlerimiz, yaz tatili ile birlikte zamanlarını en güzel nasıl değerlendirmeleri  gerektiğini tam anlamıyla bilememe ya da  gereksiz işlerle bu dönemi hebâ etme gibi sorunlarla başbaşa kalmaktadır. Özellikle gençlerimize yaz tatillerini iyi değerlendirme adı altında dış faktörlerin empoze ettiği yanlış önermeler, gençlerimizi ne yazık ki bir adım daha hatâya ve gayesiz yaşamaya sevk etmektedir.

Kıymetli Genç Kardeşlerim! İçinde bulunduğunuz dönem her anlamda hem fert  hem de ümmet olarak kurtuluşumuz için çalışabileceğiniz en verimli dönemdir. “Allah, gençliğini kendi yolunda feda eden genci sever” düsturu ile yola koyulan, ve sağına soluna bakmadan “ben de varım!” diyecek gençlere bugün her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bu ihtiyaca binaen hazırladığımız Haziran sayımızda yer alan “İslam Davası ve Müslüman Gençlik” kapak sayfamız, İslamî harekette gençlerin önemini ve vazifelerini konu alan “İslamî Hareketin Dinamikleri; Gençler” güncel sayfamız ve bu içerikteki diğer sayfalarımızla siz gençlere müslüman gencin vazifelerini anlatmaya çalıştık.

Değerli Okurlarımız! Haziran ayının sonunda karşılayacağımız Mübarek Ramazan ayının hem ferdî hem toplumsal hem de ümmet olarak dirilişimize vesile olmasını, ayrıca  rahmet ve bereketin sağanak halinde yağdığı bu ayda günahlarımızın affolunması cümlemiz adına Rabbimizden niyaz ediyoruz.

Dergimizde; Ramazan’ın toplumsal hayatımızdaki dayanışmaya katkılarının konu edinildiği kapak sayfamız, Ramazan ile ilgili ilmihal bilgileri, Muhterem Hocamızın zekât ile ilgili sorulan sorulara verdiği cevaplardan seçmeler, Ramazan’da Üç Görev; “Muhasebe, Murakabe, Tefekkür” güncel sayfalarımızla sizlere faydalı olmaya çalıştık.

Ayrıca Muhterem Hocamızın bu ay yeni yayınlanacak olan “İnsanı Harekete Geçiren Etkenler” yazısını tüm okurlarımızın ayrı bir hassasiyetle okumasını tavsiye ediyor, bir sonraki sayımızda buluşuncaya dek hepinizi Allah’a emanet ediyorum…

Paylaş: